Ghelamco Invest planuje ofertę publiczną obligacji serii PG wart. 100-160 mln złWarszawa, 16.02.2017 (ISBnews) - Zarząd Ghelamco Invest sp. z o.o. podjął decyzję w sprawie przeprowadzenia oferty publicznej obligacji serii PG. Spółka nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej łącznej wartości nominalnej obligacji oferowanych w ramach planowanej oferty publicznej, jednak przewiduje, że będzie to pomiędzy 100 000 000 zł a 160 000 000 zł, podała spółka.

"Oferta publiczna obligacji będzie skierowana wyłącznie do inwestorów, z których każdy nabędzie obligacje o wartości, liczonej według ich ceny emisyjnej, co najmniej 500 000 zł" - czytamy w komunikacie.

Ghelamco podało, że ostateczna decyzja dotycząca warunków oferty publicznej obligacji zostanie podjęta przez zarząd spółki.

"Obligacje będą emitowane w ramach ustanowionego przez spółkę V programu emisji obligacji zabezpieczonych poręczeniem udzielonym przez jedynego wspólnika spółki, Granbero Holdings Limited (lub inny podmiot z grupy kapitałowej spółki, na który zostaną w przyszłości skutecznie przeniesione aktywa wspólnika), w ramach którego spółka może dokonywać wielokrotnych emisji obligacji do maksymalnej łącznej wartości nominalnej wyemitowanych w ramach programu i niewykupionych obligacji w wysokości 400 000 000 zł w danym czasie" - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia ub. roku Ghelamco Invest ustanowiło V program emisji obligacji zabezpieczonych. Została wówczas również podpisana umowa programowa pomiędzy Ghelamco, Bankiem Pekao, Pekao Investment Banking oraz Bankiem BGŻ BNP Paribas.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

(ISBnews)