Ograniczenie smogu bez eliminowania tanich paliw węglowych? Naukowcy: To możliwe

28 lutego 2017, 16:20
Źródło:PAP
smog, zanieczyszczenie powietrza, ochrona środowiska

smog, zanieczyszczenie powietrza, ochrona środowiskaźródło: ShutterStock

Montowanie elektrofiltrów na istniejące piece oraz rozwój domowych mikrosiłowni kogeneracyjnych proponują naukowcy z Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Korzyścią ma być ograniczanie smogu bez eliminowania tanich paliw węglowych.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • Pracujacy zawodowo(2017-02-28 17:33) Zgłoś naruszenie 50

  To są po prostu BZDURY, nie można spalać mułem i flotem w piecach domowych czysto i ekologicznie. Przykład ze Śląska , Elektrownia Rybnik czeka modernizacja i dodatkowy blok wystarczy zbudować opalany mułem i flotem a uzyskaną energie sprzedać po kosztach odbiorcom spoza rybnika, a ciepło dostarczyc do mieszkań a tym samym zlikwiadować przydomowe kotłownie. Aby wszystko funkcjonowało i była zacheta dla posiadaczy domków jednorodzinnych z kotłowniami musi byc dostarczone w cenie po kmosztach

  Odpowiedz
 • Chłop z miasta(2017-02-28 21:01) Zgłoś naruszenie 20

  Tylko tani prąd dla odbiorców , którego cena będzie gwarantowana w stosunku do ceny węgla, a ludzie szybko sami przejdą na ogrzewanie elektryczne. Węgiel powinien być spalany w nowoczesnych elektrowniach lub elektrociepłowniach a nie w domach.

  Odpowiedz
 • Wkurzony(2017-03-01 00:24) Zgłoś naruszenie 20

  Coś mi się wydaje, ******** uradzą bo, gdzie Polaków garstka tam tysiąc pomysł i znowu w kolejne zimy będziemy zdychać w tym smrodzie. Nic tylko się spakować i wype..ć z tego dziwnego kraju niech zdycha w tym smrodzie ale be zemnie. Alternatywa zostać zdechnąć tu na raka w wieku 60 lat bez należytej opieki lekarskiej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze