"Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, a zaproszenie do negocjacji skierowane zostanie do firmy The Boeing Company" - czytamy w komunikacie.

Powodem uruchomienia nowego postępowania jest unieważnienie poprzednio prowadzonego postępowania, w którym wykonawcy złożyli oferty zawierające błędy formalno-prawne, a wartość ofert była nie do zaakceptowania przez resort obrony. Z posiadanych przez Inspektorat Uzbrojenia informacji wynika, iż tylko firma The Boeing Company posiada prawa wyłączne do dysponowania slotami produkcyjnymi samolotów Boeing B737-800, wyjaśniono.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się negocjacje, których celem jest uzgodnienie ostatecznych warunków umowy, w tym jej wartości, podsumowano.

Poprzednio oferty złożyły Glomex s.r.o. i The Boeing Company.

Oferta firmy The Boeing Company o wartości ok. 3,44 mld zł brutto podlegała odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy).

Reklama

Natomiast oferta firmy Glomex s.r.o. o wartości ok. 2,66 mld zł brutto podlegała odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa - ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy), fakt, że nie została zabezpieczona wadium, a ponadto została złożona przez podmiot niezaproszony do składania ofert (uczestnikiem w postępowaniu było konsorcjum Glomex - Lufthansa Technik).

>>> Czytaj też: MON: Inspektorat Uzbrojenia odrzucił dwie oferty na dostawy samolotów dla VIP-ów