Warszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Capital Park planuje refinansowanie biurowca Royal Wilanów i rozważa stworzenie funduszu inwestycyjnego zamkniętego aktywów niepublicznych (FIZAN) na jego bazie, poinformował członek zarządu Marcin Juszczyk.
"Royal Wilanów dojrzewa do refinansowania, co pozwoli pozyskać kredyt inwestycyjny w docelowej formule, uwolnić kilka milionów euro gotówki i obniżyć koszty finansowe" - powiedział Juszczyk podczas konferencji inwestorskiej.
Według jego słów, deweloper rozważa stworzenie bazie biurowca kolejnego swojego FIZAN-a. Jednocześnie trwają rozmowy o wynajmie powierzchni biurowych, co pozwoli wypełnić go najemcami nawet do 100%.
Royal Wilanów to biurowiec zlokalizowany w warszawskim Wilanowie. Dotychczas grupa stworzyła dwa FIZAN-y na bazie nieruchomości handlowych.
W II półroczu Capital Park oraz Bank of China zawarły umowę kredytu inwestycyjnego dla projektu Eurocentrum Office Complex. Łączna wartość finansowania wynosi ponad 124 mln euro. Była to największa dotychczasowa transakcja nieruchomościowa Bank of China w Polsce.
Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym ok. 70 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ponad 250 tys. m2. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.
(ISBnews)