CEZ przejął morską farmę wiatrową Lettweiler Höhe o mocy 35,4 MW w NiemczechWarszawa, 22.06.2017 (ISBnews) - Grupa CEZ przejęła kontrolę operacyjną nad morską farmą wiatrową Lettweiler Höhe w Niemczech, o zainstalowanej mocy 35,4 MW, podała spółka. Obecnie grupa posiada w Niemczech farmy wiatrowe o łącznej mocy blisko 135 MW.

"Wszystkie turbiny, zlokalizowane w jednym miejscu w pobliżu Rehborn w niemieckim landzie Nadrenia-Palatynat, obecnie działają. Kontrakt ze sprzedawcą - znanym podmiotem KGAL Asset and Investment Manager przewiduje wsparcie w postaci taryfy gwarantowanej na okres 20 lat" - czytamy w komunikacie.

Przejmowana farma składa się z 14 turbin.

"Dzięki kolejnej akwizycji na niemieckim rynku energii odnawialnej, zmierzamy do realizacji naszej strategii, zakładającej wzrost EBITDA z energetyki odnawialnej o 3 mld CZK (114 mln euro). Nasze farmy wiatrowe w Niemczech wytwarzają ponad 280 GWh energii elektrycznej rocznie, pokrywając zapotrzebowanie 120 tys. gospodarstw domowych" - powiedział członek zarządu odpowiedzialny za OZE i dystrybucję Tomáš Pleskač, cytowany w komunikacie.

Dodał, że CEZ zainteresowany jest kolejnymi przejęciami farm wiatrowych - zarówno morskich, jak i lądowych, ukończonych, jak i znajdujących się w fazie realizacji.

W 2016 r. Grupa przejęła w Niemczech - za pośrednictwem spółki zależnej CEZ Deutschland GmbH - 9 farm wiatrowych.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)