Prospekt Selvity w związku z emisją do 2,2 mln akcji serii H trafił do KNFWarszawa, 05.09.2017 (ISBnews) - Prospekt Selvity został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z ofertą publiczną do 2,2 mln akcji serii H, podała spółka.

Wcześniej akcjonariusze Selvity zdecydowali o emisji do 2,2 mln akcji serii H bez prawa poboru.

Akcje serii H zostaną zaoferowane w drodze oferty publicznej. Emisja będzie przeprowadzana bez prawa poboru, ale w pierwszej kolejności akcje zostaną przydzielone inwestorom, którzy będą akcjonariuszami spółki w dniu referencyjnym i złożą zapis na akcje. W drugim etapie pozostałe akcje zostaną przydzielone na zasadach określonych w prospekcie emisyjnym.

Na początku sierpnia Selvita podała, że planuje przeprowadzenie w IV kw. 2017 r. oferty publicznej akcji, w ramach której chce pozyskać 140 mln zł.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)