Przychody Auto Partner wzrosły o 20,05% r: r do 75,57 mln zł we wrześniuWarszawa, 12.10.2017 (ISBnews) - Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Auto Partner wyniosły 75,57 mln zł we wrześniu br., co oznacza wzrost o 20,05% r/r, podała spółka. Narastająco do września 2017 roku włącznie Auto Partner odnotował 29,96% wzrostu sprzedaży do 675,1 mln zł, podano także.

"Stale wzmacniamy potencjał Grupy, między innymi rozbudowując sieć sprzedaży i rozszerzając asortyment produktowy czy usprawniając logistykę. W efekcie regularnie zwiększamy skalę działalności, odnotowujemy dwucyfrową dynamikę sprzedaży w kraju jak i na za granicą. Na rynkach eksportowych zarejestrowaliśmy spółki w Czechach i w Rumunii, chcemy w tych krajach rozwijać swoją sprzedaż" - skomentował prezes Aleksander Górecki, cytowany w komunikacie.

"Jesteśmy jednym z beneficjentów dobrej koniunktury rynkowej. Rośniemy jednak szybciej niż rynek. W związku z dynamicznym tempem rozwoju Grupy zwiększyliśmy w tym roku powierzchnię magazynową łącznie o ponad 20 tys. mkw. Od końca 2016 r. dwukrotnie powiększyliśmy sieć niezależnych warsztatów MaXserwis. Na rynku rośnie liczba aut osobowych i widoczny jest trend wzrostu napraw. Jesteśmy przygotowani, by w pełni wykorzystywać pozytywny trend rynkowy" - dodał prezes.

Grupa w okresie 9 miesięcy 2017 roku powiększyła sieć filii do 79 oddziałów (otwarcie 8 nowych filii), uruchomiła nowe centrum dystrybucyjne w Pruszkowie (pow. magazynowa: 8,5 tys. m2) oraz zwiększyła o 12 tys. m2 powierzchnię magazynową w centrum dystrybucyjnym w Bieruniu. W tym okresie grupa rozwinęła także ogólnopolską sieć niezależnych warsztatów MaXserwis: do 100 z 50 na koniec 2016 r. oraz rozbudowała ofertę o kilkanaście nowych linii produktowych, podano w materiale.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z blisko 150 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od czerwca 2016 r.

(ISBnews)