Unibep ma umowę na realizację inwestycji w Norwegii wartą ok. 13,6 mln złWarszawa, 19.10.2017 (ISBnews) - Unibep podpisał umowę na realizację budynku w technologii modułowej w ramach inwestycji pn. "Stasjonsgata" w miejscowości Drammen w Norwegii, poinformowała spółka. Wartość umowy wynosi 30 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 13,6 mln zł netto.

"Zamawiającym jest Opsahlhaven AS z siedzibą w Trondheim w Norwegii. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz budynku mieszkalnego w technologii modułowej. W budynku o wysokości 5 kondygnacji naziemnych znajdzie się łącznie 28 lokali mieszkalnych" - czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie prac projektowych zostało ustalone na IV kw. 2017 r. Przewidywane rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano w II kw. 2018 r., zaś ich zakończenie w IV kw. 2018 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych jest uzależnione od osiągnięcia przez zamawiającego zakładanego poziomu sprzedaży mieszkań, podano również.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,25 mld zł w 2016 r.

(ISBnews)