Warszawa, 16.11.2017 (ISBnews) - Przyjęta przez radę nadzorczą strategia Grupy Krka na lata 2018-2022 zakłada m.in. minimum 5% średniorocznego wzrostu przychodów w ujęciu wolumenowym/ wartościowym oraz przeznaczanie co najmniej 50% rocznego zysku na dywidendę, podała spółka. Strategia zakłada także akwizycje celem pozyskania nowych produktów i wejścia na nowe rynki.

"Rada nadzorcza zaakceptowała strategię rozwoju Grupy Krka na 2018-2022. W nowym okresie prognozuje się wzrost sprzedaży o co najmniej 5% średnio rocznie w ujęciu wolumenowym/ wartościowym" - czytamy w komunikacie.

W nadchodzącym pięcioletnim okresie inwestycje mają wynosić 136 mln euro rocznie, podano także.

"Oprócz wzrostu organicznego, Krka planuje rozwijać się poprzez akwizycje i długoterminowe więzi biznesowe, w tym joint venture w przypadku atrakcyjnych i dostępnych celów akwizycyjnych. Główne cele to nabycie nowych produktów i wejście na nowe rynki" - czytamy dalej.

Krka zapowiedziała także stosowanie "stabilnej polityki dywidendowej", w ramach której chce przeznaczać co najmniej 50% zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej na coroczne wypłaty dla akcjonariuszy.

Grupa Krka to słoweńska firma farmaceutyczna. W kwietniu 2012 roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)