Braster: PTGiP uznało System Braster za badanie uzupełniające mammografię i USGWarszawa, 12.12.2017 (ISBnews) - System domowej profilaktyki raka piersi Braster otrzymał opinię ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, zgodnie z którą uznano zastosowaną w Systemie Braster metodę termografii kontaktowej jako badanie uzupełniające w stosunku do takich metod diagnostycznych jak mammografia czy USG gruczołu piersiowego, podała spółka.

Podstawę do wydania opinii przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników stanowiły wyniki zakończonych badań klinicznych spółki (THERMA-ALG) oraz obserwacji własnych dokonanych przez członków Towarzystwa po analizie danych uzyskanych od 50 kobiet, które użytkowały system Braster przez okres 12 tygodni. System został oceniony przez kobiety jako bardzo przyjazna i komfortowa metoda samokontroli piersi w warunkach domowych.

"Ponadto nie zauważono żadnych skutków ubocznych podczas jego zastosowania. Podkreślono również, iż w momencie kiedy brak jest jednoznacznych rekomendacji dotyczących wykonywania badań przesiewowych raka piersi u kobiet poniżej 50 roku życia, metoda ta w połączeniu z badaniem USG może stanowić interesujący algorytm diagnostyczny schorzeń piersi" - czytamy w komunikacie.

Braster podkreślił, że opinia ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotycząca Systemu Braster to ważny dowód wsparcia dla innowacyjnej technologii w obszarze profilaktyki raka piersi i pokazuje, że środowisko medyczne otwiera się na nowe metody wspierające wczesną diagnostykę chorób piersi.

"Uzyskanie opinii ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników to dla naszej firmy przełomowe wydarzenie potwierdzające, że środowisko lekarzy zgadza się z rolą Systemu Braster (w profilaktyce raka piersi) jaką od samego początku obraliśmy sobie za cel. Widzimy, że prowadzone od przeszło kilku lat działania mające na celu budowanie świadomości urządzenia wśród lekarzy i samych kobiet przynoszą pozytywne rezultaty. Codziennie obserwujemy zmianę podejścia lekarzy do termografii kontaktowej. Coraz więcej przedstawicieli środowiska medycznego zna nasze urządzenie i określa je jako skuteczną metodę uzupełniającą w stosunku do takich badań jak mammografia czy ultrasonografia" - powiedział prezes Brastera Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

Obecnie Braster uruchamia na rynku polskim kolejne kanały sprzedaży. Spółka chce rozwijać się mocniej w obszarze B2B. Równolegle prowadzi działania, które zmierzają do wejścia w najbliższym czasie na pierwsze rynki zagraniczne. Rozmowy w sprawie sprzedaży lub pilotażu systemu toczą się na wielu rynkach na całym świecie.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

(ISBnews)