"W ramach tymczasowej organizacji ruchu ograniczona będzie prędkość na obwodnicy Marek" - poinformował rzecznik GDDKiA.

"Kierowcy będą mieli do dyspozycji trasę główną, czyli dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe" - poinformowała GDDKiA.

Zamknięty jest węzeł Kobyłka - wykonawca prowadzi tam jeszcze prace. Ponadto do dokończenia są prace poza ciągiem głównym.

Wykonawca odcinka Marki-Kobyłka zapowiedział zakończenie robót w II kwartale 2018 r. Natomiast na węźle Radzymin Południe (odc. Kobyłka-Radzymin) wykonawca będzie kończył roboty jeszcze przez ok. 3 tygodnie.

15-kilometrowy odcinek trasy S8 będący obwodnicą podwarszawskich Marek budowany jest przez firmę Salini. Wartość tego kontraktu to 331,6 mln zł.

Zgodnie z kontraktem trasa ta miała zostać otwarta w październiku tego roku. W listopadzie br. wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz postawił Salini ultimatum. Mówił, że jeżeli firma Salini nie zagwarantuje wykonania robót, "nie uzyska przejezdności na tym odcinku, to będziemy musieli się z tą firmą rozstać".

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powstanie tego odcinka drogi ekspresowej ma znaczenie dla europejskich korytarzy komunikacyjnych i zostało zaliczone do bardzo ważnych zadań rządowych.