Unibep ma umowę na realizację inwestycji mieszkaniowej za 16,2 mln złWarszawa, 10.01.2018 (ISBnews) - Unibep zawarł z YIT Development umowę dotyczącą realizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Klasyków w Warszawie, podała spółka. Wynagrodzenie netto Unibepu z tytułu realizacji umowy wynosi 16,2 mln zł.

"Przedmiotem umowy jest wybudowanie budynku mieszkalnego o wysokości 4 kondygnacji nadziemnych, w którym znajdzie się 78 lokali mieszkalnych, 1 lokal usługowy oraz 95 miejsc postojowych" - czytamy w komunikacie.

Termin realizacji inwestycji wynosi 15 miesięcy od dnia podpisania umowy, podano także.

"Jednocześnie emitent informuje, iż obecnie realizuje na rzecz zamawiającego inwestycję mieszkaniową o wartości 14 mln zł netto, co sprawia że łączna wartość umów zawartych pomiędzy emitentem a zamawiającym w okresie ostatniego roku wynosi łącznie 30,2 mln zł netto" - przypomniano.

Mając powyższe na uwadze, poza opisaną wcześniej inwestycją Sygnity realizuje na rzecz zamawiającego również inwestycję obejmującą wybudowanie w Warszawie przy ul. Sikorskiego/Pory części budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W budynku o wysokości 7 kondygnacji nadziemnych zrealizowanych zostanie 97 lokali mieszkalnych. Zakończenie realizacji tej Inwestycji nastąpi w III kwartale 2018 r.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,25 mld zł w 2016 r.

(ISBnews)