Blockchain to nowatorski, „rozproszony” sposób na przesyłanie informacji o transakcjach. Nie wymaga żadnych centralnych systemów uwierzytelniających, a użytkownicy mogą być pewni, że ich dane są w pełni bezpieczne. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom kryptograficznym nie da się ich podrobić, a zabezpieczenia są praktycznie nie do złamania.

Zdaniem Skwarczka, nowa technologia może zrewolucjonizować różnorakie dziedziny - od bankowości, przez przemysł energetyczny, po administrację.

„Ten potencjał dostrzegają największe firmy na świecie. My także widzimy ogromne możliwości blockchaina, dlatego budujemy zespół najwyższej klasy specjalistów do pracy nad tą technologią. Chcemy być wiodącym ośrodkiem prac nad tą technologią nie tylko w Polsce, ale też na świecie” – podkreślił.

Zespoły pracować będą w polskich centrach badawczo-rozwojowych firmy w Rzeszowie, Krakowie i Warszawie. Na początku będzie to kilkadziesiąt osób.

Szef ds. innowacji w firmie Dawid Rożek zaznaczył, że w Polsce są światowej klasy specjaliści potrzebni do pracy nad nową technologią.

„Chcemy stawiać na nich, oferując im najlepsze warunki pracy i świetne zaplecze technologiczne. Dzięki temu nie muszą wyjeżdżać z kraju, by się rozwijać” – dodał.

Firma będzie zatrudniać również studentów uczelni wyższych, z którymi współpracuje, m.in. z Politechniką Rzeszowską. „Chcemy pokazać absolwentom, że w Polsce znajdą ambitne, nietuzinkowe projekty o miliardowych wartościach. Nie muszą szukać ich za granicą” – powiedział Rożek.

G2A.COM to jedna z największych na świecie platform aukcyjnych, gdzie użytkownicy mogą sprzedawać kody do gier. W 2017 r. na platformie przeprowadzono 24 miliony transakcji.

Firma, która zajmuje się także dostarczaniem rozwiązania płatniczego G2A PAY i tworzeniem aplikacji Virtual Reality, została założona w Polsce przez Bartosza Skwarczka i Dawida Rożka; jej główna siedziba mieści się w Hongkongu, biura ma m.in. w Utrechcie, New Delhi, Szanghaju i Krakowie.

W Rzeszowie mieści się centrum badawczo-rozwojowe firmy, w którym pracuje ponad 700 osób z 40 krajów, którzy posługują się 24 językami.

>>> Czytaj też: Była minister cyfryzacji Streżyńska została szefową firmy zajmującej się blockchainem