S&P podniósł perspektywę ratingu GetBack do pozytywnej, podtrzymał ocenę BWarszawa, 19.02.2018 (ISBnews) - S&P Global Ratings podwyższył perspektywę ratingu GetBack do "pozytywnej" ze "stabilnej", podała agencja. Jednocześnie potwierdziła rating krótkoterminowy i długoterminowy na poziomie B.

"Rewizja perspektywy wynika z naszego poglądu, że ekspansja GetBack odbywa się równolegle do wzrostu przychodów i EBITDA i będzie kontynuowana w latach 2018-2019, wspierając dźwignię finansową wyższą oceną" - czytamy w komunikacie.

Agencja wskazała, że w ciągu ostatniego roku GetBack wykazywał silny, ale kontrolowany wzrost i poprawę rentowności, a publikowane wskaźniki zadłużenia były lepsze od oczekiwanych. Debiut GetBack na rynku głównym w 2017 r. oraz możliwość dodatkowego lokowania kapitału własnego w razie potrzeby - mimo, że nie ma bezpośredniego wpływu na ocenę - może wpłynąć pozytywnie na tempo wzrostu w średnim okresie.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

(ISBnews)