Oto najszczęśliwsze państwa świata. Polska awansowała o cztery pozycje

14 marca 2018, 16:15 | Aktualizacja: 14.03.2018, 16:54
Źródło:PAP
Helsinki z lotu ptaka, Finlandia

Helsinki z lotu ptaka, Finlandiaźródło: ShutterStock

Finlandia jest najszczęśliwszym krajem świata - wynika z opublikowanego w środę raportu World Happiness Report 2018. Polska awansowała na 42. miejsce z 46. w ubiegłorocznej edycji, wyprzedzając m.in Włochy i Japonię. Najmniej szczęśliwi są mieszkańcy Burundi.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • Polak(2018-03-14 18:17) Zgłoś naruszenie 8228

    Skoro Finowie są tacy szczęśliwi dlaczego występuje tam tak duża liczba samobójstw?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • PREZESKA (2018-03-14 19:26) Zgłoś naruszenie 6724

    kolejne badanie o **** rozbic. Przezylam 25 lat w Polsce i w zyciu nie przezylam "tyle zlego" co przezywam w skandynawi. Np. dunol mnie okradl dzwonie na policje nie przyjada bo maja inny proritet zadan. Wizyta w biblotece o malo co nie przyprwaila mnie o zawal serca. Normalne badanie zakonczylo sie tym ze jestem inwalida do konca zycia.... Polowa dunoli czuje sie samotna rodzina pozostawiona samej sobie .....tabletki na depresje jak swieze buleczki BREDNIE QWA

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-14 20:56) Zgłoś naruszenie 4724

    W Polsce jest dobrze!!!Na Zachodzie teraz wcale nie jest lepiej!!!Szanujmy nasz kraj!!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Leo(2018-03-14 23:12) Zgłoś naruszenie 3721

    Szwecja na 9. miejscu szczęśliwego życia?!? Kraj na ll miejscu w świecie pod względem liczby gwałtów?? Z ponad 50 strefami no-go dla białych?!?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lopez(2018-03-14 21:11) Zgłoś naruszenie 2317

    W Kanadzie nie wypada powiedziec, ze sie jest nieszczesliwym. Poza tym tu wiekszasc ludzi mieszka w mentalnych dziurskach i nie wie jak fajnie mozna zyc.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jaro(2018-03-14 16:48) Zgłoś naruszenie 200

    "Co? Link do raportu, o którym piszemy? A wygoogluj sobie, ***************

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • feder(2018-03-14 17:58) Zgłoś naruszenie 1612

    Szczęście jest w głowie.

    Odpowiedz
  • Aa(2018-03-15 10:50) Zgłoś naruszenie 167

    Polska jest b ciężkim krajem do życia. Pomijając fatalne warunki ekonomiczne, samo społeczeństwo wykańcza sie nawzajem brakiem życzliwości, ciągłym krętactwem, kombinatorstwem, aferami i niesprawiedliwością . Każdy każdego nie cierpi, gotowi potopić się nawzajem w łyżce wody a w pracach panuje zawiść nawet o lepsze buty czy pierścionek. Naprawdę nie warto , bedąc osobą młodą, rozpoczynać dorosłe życie w takich warunkach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • szczesliwi po 500+(2018-03-15 08:29) Zgłoś naruszenie 1231

    Ludnosc ciemnego kraju wyznaniowego zazwyczaj jest biedna i zyje w marnych warunkach. Wolacy sa mimo to szczesliwi, dostali 500+. ))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • co(2018-03-15 07:53) Zgłoś naruszenie 1116

    Dziwnym trafem pierwsza 10-tka to bogate, otwarte, liberalne społeczeństwa hmmm. Dlaczego nie ma tam Węgier?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • b22(2018-03-15 12:06) Zgłoś naruszenie 824

    Przecież Polska za panowania Jarosława Zbaw Polskę powinna być na 1 miejscu najszczęśliwszych ludzi na Ziemi. Spieszmy sie ogrodzić granice bo wszyscy się do nas zwalą. Tak tu jest dobrze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • vulvo(2018-03-30 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    A trzeba jeszcze dodać, że szczęście to wynika z wyjątkowej dbałości rządów państw skandynawskich o swoich obywateli. Otóż Skandynawowie są tak szczęśliwi, że ich rządy już dawno temu musiały wprowadzić drakońskie restrykcje w sprzedaży alkoholu, żeby się owi Skandynawowie z tego szczęścia na śmierć nie zapijali. Kto był, to wie o czym mówię. Dawno temu również (w 1934 roku) rząd Szwecji doszedł do wniosku, że przeszkodą w powszechnym szczęściu obywateli są osoby niepełnosprawne i "prowadzące antyspołeczny tryb życia" i nakazał UWAGA: ich przymusową sterylizację! Takie szczęście ich spotkało. Procederu tego zaniechano dopiero w 1974 roku! I dalej: Skandynawowie wyznają wręcz taki kult szczęścia, że kiedy kilka lat temu dziewczynka z polskiej rodziny poszła w Norwegii do szkoły kilka razy pod rząd smutna z powodu śmierci babci, to norweski urząd ds. dzieci uznał, że to sytuacja nienormalna i postanowił ją uwolnić od tego smutku i najwyraźniej nienormalnych polskich rodziców i przekazał ją na wychowanie normalnym norweskim rodzicom, którzy wychowują tak szczęśliwe dzieci jak Anders Breivik. Sprawę ratował Rutkowski, wykradając dziecko ciemną nocą i uciekając z rodzicami z Norwegii jak, nie przymierzając, członkowie narodu wybranego w latach 30 z ogarniętych szaleństwem narodowego socjalizmu Niemiec. Takie to szczęśliwe okolice...

    Odpowiedz