Najlepsze na świecie lotniska są w Azji - tak przynajmniej wynika z najnowszego rankingu firmy konsultingowej Skytrax. Tylko jedno lotnisko z Polski zmieściło się w pierwszej setce zestawienia.

Zgodnie z najnowszym zestawieniem Skytrax, tworzonym na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród pasażerów linii lotniczych, singapurski port lotniczy Changi po raz szósty z rzędu został najlepszym lotniskiem świata. Na drugim miejscu w tegorocznym rankingu uplasował się koreański Międzynarodowy Port Lotniczy Seul Incheon, który w porównaniu z zestawieniem z poprzedniego roku zanotował skok o jedno miejsce. Kolejne były Tokio Haneda, Międzynarodowe Lotnisko w Hongkongu i Międzynarodowe Lotnisko w Doha w Hamadzie. Lotnisko w Monachium, zajmujące szóste miejsce, było najwyżej notowanym portem wśród lotnisk w Europie.

Lotnisko Changi, które w zeszłym roku obsługiwało rekordową liczbę 62,2 milionów pasażerów, wciąż się rozrasta. Lotnisko buduje piąty terminal i trzeci pas startowy.

Reklama

W pierwszej dziesiątce zabrakło przedstawiciela Stanów Zjednoczonych. Natomiast najlepiej ocenianym lotniskiem z Ameryki Północnej był uplasowany na 14. pozycji port w Vancouver. Denver, zajmujące 29. miejsce, było najlepszym lotniskiem wśród amerykańskich portów.

A jak wypadły polskie lotniska? W pierwszej setce znalazło się tylko Lotnisko Chopina w Warszawie. W porównaniu z zestawieniem z 2017 roku, warszawski port wspiął się o 4 miejsca na 95. pozycję.

>>> Polecamy: LOT odebrał nowego, większego Dreamlinera. Poleci dalej, więc wystartują nowe kierunki