Prezydent zawetował tzw. ustawę degradacyjną

30 marca 2018, 12:10 | Aktualizacja: 30.03.2018, 12:11
Źródło:PAP
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Dawid Zuchowicz Agencja Gazeta

Prezydent Andrzej Duda zawetował tzw. ustawę degradacyjną, która daje możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • olach(2018-03-30 14:29) Zgłoś naruszenie 6989

    Nareszcie zrobił cos mądrego i dla ludzi. Jeszcze żadne państwo nie kazało nieboszczykom stawiać się w sądzie tylko pisowcy wymyślili cos takiego. Brawo panie Prezydencie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lisowczyk(2018-03-30 14:00) Zgłoś naruszenie 6575

    Bardzo mądra decyzja - jestem antykomunistą i ziobrowskie metody są dla mnie nieakceptowalne.

    Odpowiedz
  • Komuch(2018-03-30 12:27) Zgłoś naruszenie 5344

    Ja,prawdziwy,niezłomny komunista z PO ciesze się,ze nasi radzieccy towarzysze nadal będą generałami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Darek(2018-03-30 12:21) Zgłoś naruszenie 5069

    Pisowcy zaczynają panikować. A podobno nie wierzą w sondaże. Oddajcie kasę nieroby!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • .(2018-03-30 12:24) Zgłoś naruszenie 4233

    To już pewne, że za 2 lata nie wejdzie nawet do drugiej tury. Kaczyński to jedna wielka pomyłka, od Marcinkiewicza, poprzez Kluzikową, po tego chachła.

    Odpowiedz
  • ivan(2018-03-30 13:36) Zgłoś naruszenie 3620

    Maładiec, Spasiba.

    Odpowiedz
  • Tylko Polski szkoda(2018-03-30 12:38) Zgłoś naruszenie 3221

    Duda sp0anikował w obawie o swóje komuniustyczne dyplomy, to miała być rewolucyjna rozgrzewka... a na końcu pozarcie własnych dzieci. Kaczy, szef Dudy, przeszedłby dumnie do historii jako drugi Robespierre

    Odpowiedz
  • Nagrody dla PiS(2018-03-30 14:54) Zgłoś naruszenie 3126

    Pewnie sobie teraz wypłaci nagrodę:)

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-03-30 18:25) Zgłoś naruszenie 68

    Nic nie szkodzi; jest współodpowiedzialny za zniszczenia grobów naszych zbawców.

    Odpowiedz
  • łazarz(2018-03-30 22:13) Zgłoś naruszenie 52

    Myślę, że Prezydent nie miał innej możliwości ponieważ, przez analogię, można by zakwestionować każde wykształcenie zdobyte za "zbrodniczego" systemu czyli PRL-u. Już sobie wyobrażam jak "anulują" tzw. "Wolną Polskę" od 1989 roku tylko dlatego, że współtworzyli ją ludzie wykształceni w poprzednim systemie.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-03-30 20:32) Zgłoś naruszenie 34

    PiS może stracić wybory przez takie decyzje!!!Szkodza!!!

    Odpowiedz
  • Jack(2018-03-30 22:14) Zgłoś naruszenie 34

    Prezydent któremu brakuje odwagi, tak to podsumuje. Nie da się być Prezydentem wszystkich obywateli.

    Odpowiedz
  • bkb2(2018-03-31 13:40) Zgłoś naruszenie 10

    Nie jest dobrze.... Dlaczego PIS nie umie porządnie rządzić ?!!! Wszystko wskazuje na to że kiedy PAD postawił ultimatum PIS w lipcu 2017 kiedy zawetował ustawę o sądach i doprowadził do ostrego konfliktu z Macierewiczem, chciał wymusić w ten sposób deklarację pisemną lub ustną ze strony Kaczyńskiego że uzyska poparcie PIS na kolejną kadencję w 2020 r.... Kaczyński zaś nie mając wyjścia wystawił przed szereg Morawieckiego aby ten mógł zastąpić Dudę w wyborach w 2020 roku.... To charakterystyczne że Duda podpisał ustawę o Sądach kiedy jawnie zobaczył że nie będzie wobec niego ustępstw, tuż po wystawieniu Morawieckiego na stanowisko Premiera w grudniu 2017....Kaczyński nie znosi subordynacji i Duda to zrozumiał w ostatnim czasie i postawił wszystko na jedną kartę ... Duda rozumie że jeżeli będzie dalej wetował ustawy przygotowane i przeprowadzone przez Sejm i Senat to mimo że nie dostanie kolejnej kadencji to doprowadzi PIS do degradacji poprzez pokazanie Polakom jaka tam panuje wewnątrz walka frakcji i niespójność .... To bardzo niebezpieczna sytuacja dla PIS... Widać wyraźnie że istnieje ostry konflikt pomiędzy Zbigniewem Ziobrą który jako minister Sprawiedliwości przygotowuje te wszystkie ustawy a Andrzejem Dudą którego podpis jest niezbędny do wprowadzenia ich w życie... Duda we wczorajszym uzasadnieniu weta się kompletnie ośmieszył.... Jak można bronić Hermaszewskiego który dzięki bezwzględnej lojalności wobec Reżimu Sowieckiego w Polsce dostał się na tak wysokie stanowiska pułkownika w Wojsku Ludowym i zrobił błyskotliwą karierę mimo że miał setki konkurentów do misji kosmicznej w ZSRR....

    Odpowiedz
  • DAn(2018-03-31 01:51) Zgłoś naruszenie 02

    Tak się pisze prawo, aby prokurator i obrońca mieli od kogo i za co kasę ściągać. I aby ciągle dochodziło do licytacji - kto da więcej. Ta ustawa wpisuje się doskonale w ten mechanizm.

    Odpowiedz