Warszawa, 10.05.2018 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK otworzył pierwsze placówki nowego typu w Krakowie, Gliwicach, Sanoku, Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie i Kostrzynie, poinformował bank.
"Klienci coraz bardziej cenią swobodę dostępu do usług bankowych. W Banku Zachodnim WBK konsekwentnie wdrażamy rozwiązania, mające zapewnić im jak najlepsze doświadczenia w tym zakresie. Z jednej strony mamy na uwadze dynamicznie rosnące grono użytkowników bankowości mobilnej, których na koniec 2017 r. było już ponad 1 mln. Z drugiej, wciąż pozostaje spora grupa osób ceniących bezpośredni kontakt z doradcą. Dlatego systematycznie rozwijamy i udoskonalamy model sprzedaży multikanałowej, obejmujący zarówno kanały zdalne, jak i sieć placówek, umożliwiając klientom „bankowanie jak chcą" - powiedział dyrektor departamentu modelu dystrybucji BZ WBK Beata Matusiak, cytowana w komunikacie.
Zmodernizowane oddziały wraz z uruchamianymi strefami BZ WBK, które pojawią się w centrach handlowych, umożliwią klientom, w komfortowych warunkach, swobodne korzystanie z usług finansowych, przy pełnym wsparciu doradców banku. Punkty sprzedaży będą pełniły również rolę centrów edukacyjnych, rozwijających wiedzę klientów z zakresu samodzielnej obsługi kanałów zdalnych, podano także.
Zmodernizowane oddziały zostały podzielone na kilka stref funkcjonalnych. Dla klientów, którym zależy na całodobowym dostępie do środków zgromadzonych na rachunku zostały przygotowane "Strefy 24h" wyposażone w bankomaty oraz wpłatomaty. Z kolei osoby zainteresowane innymi usługami bankowymi będą mogły spotkać się z doradcami lub skorzystać z samoobsługowych stanowisk internetowych, umieszczonych w wydzielonych pomieszczeniach, w taki sposób, aby zapewnić maksimum dyskrecji.
Dla klientów oczekujących na obsługę zostały przygotowane fotele i sofy, wyposażone dodatkowo w gniazdka i porty USB umożliwiające naładowanie laptopa czy telefonu, a także dostęp do bezpłatnego WiFi oraz monitory wyświetlające najnowsze informacje o banku, wiadomości z kraju i ze świata oraz lokalne ciekawostki.
"Klienci zainteresowani bezpośrednią wypłatą lub wpłatą środków na konto bądź podstawową ofertą produktów i usług bankowych, niewymagających przekazywania wrażliwych danych, będą zapraszani odpowiednio do „Strefy kasowej" lub do rozmowy z doradcą przy stanowiskach otwartych, składających się z wygodnych sof oraz stolików" - czytamy dalej.
Bank Zachodni WBK będzie sukcesywnie rozwijał sieć modernizowanych oddziałów oraz Stref BZ WBK, podsumowano w materiale.
BZ WBK jest 3. co do wielkości bankiem w Polsce pod względem aktywów (wg danych za 2017 r.). Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Banco Santander S.A. ma 69,34% akcji BZ WBK.
(ISBnews)