FKD miała 5,79 mln zł przychodów i 1 mln zł zysku netto w I kw. 2018 r.Warszawa, 11.05.2018 (ISBnews) - Fabryka Konstrukcji Drewnianych (FKD) osiągnęła skonsolidowane przychody na poziomie 5,79 mln zł, zysk operacyjny na poziomie 1,54 mln zł oraz zysk netto na poziomie 1 mln zł w I kwartale 2018 r., podała spółka.

"Wyniki finansowe spółki za I kwartał 2018 roku charakteryzują się wysoką dynamiką wzrostu. Przychody spółki wyniosły 5,79 mln zł co oznacza wzrost o ponad 64% w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Szczególnie wysokie dynamiki wzrostu zostały odnotowane przy zysku operacyjnym oraz zysk netto. Wzrosły one kolejno o 74,1% oraz o 72,1%. Wartość zysku operacyjnego na dzień 31 marca wyniosła 1,54 mln zł, a zysku netto - 1 mln zł. EBITDA spółki w tym okresie wyniosła natomiast 1,9 mln zł" - czytamy w komunikacie.

"I kwartał 2018 roku był przede wszystkim okresem, rozpoczęcia realizacji kontraktów na budowę magazynów soli wraz z niezbędną infrastrukturą, które podpisaliśmy w II połowie zeszłego roku. Są to min. prace podwykonawcze przy budowie odcinków dróg krajowych i autostrad w Brzesku, Ożarowicach, Ciechanowie, Lipsku i Nowogardzie. Oprócz tego kontynuowaliśmy realizację prac podwykonawczych przy rozbudowie drogi krajowej nr 8 na odcinku pod gminą Nadarzyn. Jest to największy kontrakt, który realizujemy. Kontynuacja obranego przez nas kierunku jest dla nas cały czas priorytetowa, dlatego wciąż bierzemy udział w przetargach oraz negocjujemy kolejne kontrakty, których wyniki powinniśmy poznać w najbliższym czasie" - skomentował prezes Waldemar Zieliński, cytowany w komunikacie.

Pod koniec lutego spółka poinformowała o przejęciu 100% udziałów w spółce Drewex zajmującej się przetwarzaniem drewna, produkcją galanterii ogrodowej oraz realizacją projektów z zakresu budowy jednorodzinnych domów szkieletowych. Dzięki przejęciu FKD pozyskał nowoczesny zakład do produkcji drewna o mocach produkcyjnych 120 tys. m3 drewna w skali roku. Pozwoli to spółce dokonać optymalizacji kosztowej, przypomniano.

"Był to również okres bardzo istotny z perspektywy dalszego rozwoju spółki. Nabyliśmy 100% udziałów w spółce Drewex Sp. z o.o. dzięki czemu zwiększyliśmy nasze moce produkcyjne oraz rozszerzyliśmy gamę oferowanych produktów. Przejęte przedsiębiorstwo wymaga wprawdzie dalszych działań restrukturyzacyjnych, ale już w kolejnych okresach powinniśmy odnotować efekty synergii wynikające z przejęcia" - dodał Zieliński.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych. Akcje spółki od 2013 r. są notowane na rynku NewConnect.

(ISBnews)