Gaz-System rozpoczął konsultacje społeczne gazociągu Goleniów-LwówekWarszawa, 06.06.2018 (ISBnews) - Gaz-System rozpoczął konsultacje społeczne w związku z planowaną budową gazociągu Goleniów-Lwówek, który ma stanowić element realizacji projektu Baltic Pipe, podała spółka.

"Przez cały czerwiec w 15 gminach na trasie gazociągu Goleniów-Lwówek – którego budowa stanowi element realizacji projektu Baltic Pipe - będą trwały spotkania informacyjne dotyczące tej inwestycji. Spotkania mają charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział wszystkie zainteresowane strony, w tym m.in. właściciele nieruchomości, na których planowane są prace" – czytamy w komunikacie.

W spotkaniach uczestniczyć będą przedstawiciele Gaz-Systemu oraz firmy MGGP - projektanta gazociągu.

Baltic Pipe to projekt polegający na budowie gazociągu oraz infrastruktury gazowej, które umożliwią przesyłanie do Polski i Danii gazu ze złóż zlokalizowanych w Norwegii. W ramach inwestycji na terenie Polski powstaną m.in. gazociąg łączący Baltic Pipe z krajowym systemem przesyłowym oraz gazociąg relacji Goleniów-Lwówek. Rozbudowane zostaną także tłocznie gazu Goleniów i Odolanów, a także wybudowana będzie nowa tłocznia w Gustorzynie.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

(ISBnews)