49-letni Rolet kierował francuskim oddziałem Lehman Brothers Holdings do czasu przejęcia w zeszłym roku europejskich placówek amerykańskiego banku inwestycyjnego przez japoński dom maklerski Nomura Holdings. Ma on objąć stanowisko szefa LSE 20 maja.

Pod rządami Furse, pierwszej kobiety na czele londyńskiej giełdy, LSE zdołała stawić czoła pięciu próbom wrogiego przejęcia. Natomiast sama LSE w 2007 roku przejęła Borsa Italiana, operatora parkietu w Mediolanie.

Przed pracą w Lehman Brothers przyszły szef londyńskiej giełdy kierował handlem akcjami w Goldman Sachs Group, w Credit Suisse First Boston i Dresdner Kleinwort Benson. Stał również na czele komitetu doradztwa strategicznego LSE.

„Mam wrażenie, że przygotowywałem się do tego stanowiska od przeszło dekady. Do LSE mam szczególny sentyment” – powiedział Rolet w wywiadzie udzielonym w piątek Bloombergowi.

Podczas gdy LSE utrzymywała niezależność, jej rywale, w tym ogólnoeuropejski parkiet Euronext, niemiecka Deutsche Boerse i Nasdaq OMX Group zawierały sojusze, dodając do swych ofert szereg nowych produktów, co równocześnie powiększało ciężar gatunkowy giełdy. 

Notowania samej LSE spadły w zeszłym roku o 74 proc. na fali zaniepokojenia, że spadające ceny akcji i konkurencja ze strony platform elektronicznych mogą podciąć zyski giełdy.