Marvipol uruchomi realizację 9 projektów na ok. 1,7 tys. mieszkań w 2018 r.Warszawa, 18.06.2018 (ISBnews) - Grupa Marvipol ma w planach uruchomienie w tym roku realizacji 9 inwestycji mieszkaniowych na ok. 1,7 tys. lokali, w tym pierwszych dwóch projektów w Gdańsku i jednocześnie dwóch projektów z mieszkaniami pod wynajem, poinformował wiceprezes Mariusz Poławski.

"W tym roku uruchomimy łącznie 9 projektów na ok. 1,7 tys. mieszkań – siedem w Warszawie i dwa na nowym rynku – w Gdańsku. Oceniamy, że we wszystkich jesteśmy w założonym harmonogramie" – powiedział Poławski w rozmowie z ISBnews.

W najbliższym czasie – do końca czerwca – Marvipol chce wybrać generalnego wykonawcę projektu Unity Tower przy ul. Grzybowskiej w Warszawie. To jedna z dwóch inwestycji Grupy Marvipol z lokalami przeznaczonymi do wynajmu. Model biznesowy opiera się o gwarantowany wynajem, zapewniający inwestorowi stopę zwrotu na poziomie 7% rocznie przy 10-letniej umowie.

"Na Grzybowskiej sprzedajemy kilkanaście mieszkań miesięcznie, co przekracza nawet nasze wcześniejsze oczekiwania. Ta inwestycja to nie tylko przykład projektu na perspektywicznym rynku najmu, ale też przykład inwestycji w bardzo atrakcyjnej śródmiejskiej lokalizacji, gdzie marże przekraczają 30%" – powiedział Poławski.

Druga inwestycja Grupy Marvipol z najmem lokali jest przygotowywana przy ul. Chmielnej w Gdańsku. Jej sprzedaż rozpocznie się w IV kwartale 2018 r.

"Przy Chmielnej mamy zainteresowanie sieci hotelowej, która mogłaby wprowadzić do budynku dwie swoje marki w formule condohotelu. Na razie nie mamy na liście projektów więcej projektów z najmem, ale analizujemy kolejne lokalizacje ze względu na doskonałe perspektywy tego segmentu" – podkreślił Poławski.

Poinformował także, że w całym 2018 roku Grupa Marvipol chce wydać na działki pod nowe inwestycje mieszkaniowe ok. 130 mln zł, podobnie jak w ubiegłym roku. Od początku roku spółka wydała na zakup nieruchomości w Warszawie, na Powiślu oraz na zaliczki na zakup nieruchomości dwóch nieruchomości na Bielanach i jednej na Ursusie ok. 30 mln zł.

"Rynek gruntów jest dziś szczególnie wymagający, by wyłowić działkę odpowiadającą naszym wymaganiom, rocznie analizujemy duże dziesiątki lokalizacji. Obecnie na etapie negocjacji i zaawansowanych analiz mamy ponad 20 nieruchomości w Warszawie i Gdańsku. Sądzę, że uda się tegoroczny budżet w całości wykorzystać" – powiedział. Dodał, że Marvipol analizuje też przejęcia gruntów od innych deweloperów.

Dotej pory Grupa Marvipol wprowadziła do sprzedaży w tym roku 560 lokali w kolejnych etapach Central Park Ursynów i Riviera Park.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)