Trump podwaja cła na stal i aluminium z Turcji. Paniczna wyprzedaż liry

10 sierpnia 2018, 15:26 | Aktualizacja: 10.08.2018, 17:37
Źródło:PAP
Turcja

Turcjaźródło: Bloomberg

Wycena tureckiej liry ponownie osiągnęła w piątek nowe historyczne minima, po tym jak prezydent USA D. Trump poinformował o nałożeniu nowych sankcji na Turcję w postaci dwukrotnego podwyższenia ceł na stal i aluminium. Tureckie problemy zaczynają zarażać warszawskie indeksy i złotego.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (49)

  • Arek(2018-08-10 15:51) Zgłoś naruszenie 296

    Tanie wakacje w Turcji. Tanie owowce , Tanie pralki i sprzet BEKO . Mi tam pasuje to ..Tylko zeby Turcja nie wyszła z NATO bo to druga co do wielkosci armia w sojuszu a ,,wącha,, sie z Rosją ..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Maciek(2018-08-10 15:56) Zgłoś naruszenie 8250

    Czy to nie ten kraj, który nasz jaśnie panujący porównywał, że Polska powinna dążyć?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Turkey never will be an Eagle!(2018-08-10 16:01) Zgłoś naruszenie 5123

    Tak się kończy kiedy Muzole poróbuja udawać nowoczesne państwo :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tratata(2018-08-10 16:03) Zgłoś naruszenie 254

    Odpowiedz AIPAC-u błyskawiczna. Trzeba nie było krytykować Izraela Panie Erdogan.

    Odpowiedz
  • OFIARA RUDEGO ZŁODZIEJA(2018-08-10 16:06) Zgłoś naruszenie 7748

    I co juz, wiecie teraz z kim bardziej opłaca się trzymac i kto rządzi tym światem? Niemcy czy Stany? Barany....

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ciekawski(2018-08-10 16:07) Zgłoś naruszenie 120

    Gorzej to chyba bylo tylko po aneksji Krymu

    Odpowiedz
  • DONALD TRUMP(2018-08-10 16:44) Zgłoś naruszenie 1117

    JAK WAM SIE PODOBA MÓJ INDYK NA SWIETO DZIĘKCZYNIENIA W TYM ROKU!

    Odpowiedz
  • Robert(2018-08-10 16:44) Zgłoś naruszenie 8933

    A nasi biorą z nich przykład. "zastaw się a postaw się"

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-08-10 17:19) Zgłoś naruszenie 4442

    W ten sam sposób Amerykanie mogą wykończyć Niemcy czy Chiny, i zrobią to z każdym, kto im się postawi ! To samo zrobią Rosji, jeśli będą podskakiwać z Nord Steram 2

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • 135(2018-08-10 18:12) Zgłoś naruszenie 445

    1) "Jeśli oni maja dolary to my mamy naszego Boga" 2) "Jestem wrogiem stóp procentowych" 3) "Zamieniajcie złoto na liry" A potem się dziwi, że powstaje panika. Ech...

    Odpowiedz
  • Toro(2018-08-10 19:41) Zgłoś naruszenie 1312

    USA ogłosiły koniec romansu Erdogan - Putin ? Amerykanie kazali zapłacić za miesiąc miodowy więc rozbójnikom romansik wywietrzeje z głowy :-)

    Odpowiedz
  • Rand40(2018-08-10 19:58) Zgłoś naruszenie 2728

    USA- QE,komu dolary,komu?Już nawet nie musimy drukować -szkoda farby i papieru-wystarczy ogłosić że mamy kolejny bilion,dwa, trzy w zapisach komputerowych.Pardon, triliony,żeby było po amerykańsku z przytupem.Za te zapisy kupimy banany,stal,ropę,firmy, cudzą ziemię.Przecież Mongolja musi mieć nasze dolce,żeby kupić w Chinach zabawki,lub w Iranie ropę.A teraz komu cła, sankcje?Komu?UE,Kori, Chinom,Iranowi,Turcji?Nie damy swoich dolarowych zapisów.Trzeba zmienić rozliczenia międzynarodowe i kałboje wrócą na pastwiska.I będą mieć " zielone" krowy od FED-u

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andre(2018-08-11 01:08) Zgłoś naruszenie 2032

    Dokładnie, tak kończą się sny o potędze. Tak również kończą się wieloletnie sojusze z USA., gdy w najgorszym dla sojusznika momencie USA nakłada na niego dodatkowe cła. Cóż, Panie Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami sam sobie poradzę. To kiedy USA nam wbije nóż w plecy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andre(2018-08-11 01:10) Zgłoś naruszenie 1920

    Dokładnie, tak kończą się sny o potędze. Tak również kończą się wieloletnie sojusze z USA., gdy w najgorszym dla sojusznika momencie USA nakłada na niego dodatkowe cła. Cóż, Panie Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami sam sobie poradzę. To kiedy nasz sojusznik (?) nam wbije nóż w plecy?

    Odpowiedz
  • Fffggg(2018-08-11 10:07) Zgłoś naruszenie 733

    To tylko podwoi eksport i beda jeszcze wieksza potega.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hagia Sophia(2018-08-11 12:02) Zgłoś naruszenie 3135

    Armia Turcji jest najbardziej dozbrojoną po USA armią należącą do sojuszu. W tej sytuacji wyjdą z NATO i to może być początek zagrożenia dla Izraela. USA mogą próbować zniszczyć Turcję jak Irak ale to są małe szanse, bo Turcja jest lepiej uzbrojona a wojsko wytrenowane i maja technologie zarówno zachodnie jak i chińskie i rosyjskie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dfvb(2018-08-11 12:06) Zgłoś naruszenie 115

    Mówię wam, że USA wspiera Polskę dopóki ma z tego interes, to jest zapisane w doktrynie kapitalistów, wystarczy jeden ruch i zmiana decyzji, zamiast poklepywania po plecach wykręcą Ci ręce i przyłożą rewolwer do skroni. Turcy nie idą drogą wyznaczoną przez USA i jest konflikt. Kolejny konflikt USA na Świecie, ich pozycja jako potęgi zaczyna topnieć...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ny(2018-08-11 15:05) Zgłoś naruszenie 3910

    Usa to potega i ten erdogan mysle ze cwaniaczek sie przeliczyl i przelitytowal USA to POTega

    Odpowiedz
  • ecom(2018-08-11 22:38) Zgłoś naruszenie 70

    Erdogan naraził się Natanjahu bo powiedział, że Izrael szkodzi pokojowi i Palestyńczykom. Natanjahu nasłał USA na Turcję.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Autor W(2018-08-12 09:59) Zgłoś naruszenie 11

    Myśl socjalistyczna i tak zwycięży !!!

    Odpowiedz