Rząd przyjął projekt ustawy o PPK. Środki będą podlegały dziedziczeniu

28 sierpnia 2018, 13:56 | Aktualizacja: 28.08.2018, 13:59
Źródło:PAP
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: ShutterStock

Rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych - poinformował we wtorek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • cóż(2018-10-08 07:10) Zgłoś naruszenie 00

    75% podatku od dziedziczenia prywatnych pieniedzy ppk. Dziekuje za uwage

    Odpowiedz
  • Podatek dla naiwnych(2018-08-30 02:01) Zgłoś naruszenie 10

    Załóżmy jest: 1. 1910 rok oszczedzamy w rublach carskich 2. 1930 rok oszczedzamy w zl 2RP 3 1950 rok oszcędzmy w zl, PRL co dastalibyśmy po40 latch?

    Odpowiedz
  • NICKT(2018-08-29 11:47) Zgłoś naruszenie 50

    Postkomunistyczne państwo mafijne obiecuje, że mnie nie okradnie i jednocześnie twierdz,i że nie dotyczy go żadne prawo ani krajowe ani międzynarodowe. To może kupić tylko ciemny lud.

    Odpowiedz
  • Zyga(2018-08-29 10:16) Zgłoś naruszenie 31

    Wielka ŚCIEMA polskich rządów!! OFE które zniszczył Tusk, okradając Polaków także miały być dziedziczone!! Ich obietnice są tyle warte co SKOK WOŁOMIN, który był ulubieńcem pis.u. Towarzysze będzie komisja w tej sprawie?! :-))

    Odpowiedz
  • Marcin Byczyński(2018-08-29 10:09) Zgłoś naruszenie 40

    Dziedziczyć będzie Pan Morawiecki i jego koledzy nie dajcie się wydymać po raz kolejny.

    Odpowiedz
  • bun(2018-08-29 07:31) Zgłoś naruszenie 31

    W taki oto pokrętny sposób podnosi się wysokość składek emerytalnych i to zarówno po stronie pracodawcy jak i pracownika. Wszak nikt nam tych kilku procent nie odejmie od składki, którą odprowadzamy do ZUS! A ja znowu będę biedniejszy (czytaj okradany przez państwo).

    Odpowiedz
  • Jerzy Michalak - kandydat na prezydenta Wrocławia(2018-08-29 05:09) Zgłoś naruszenie 01

    To rzeczywiście ważne, ale przy okazji chcę spytać o jeszcze jedną ważną kwestię. Czy według Was na Dworzec Świebodzki powinny wrócić pociągi? Ja uważam, że stanowczo tak. To powinien być element sprawnie funkcjonującej kolei miejskiej.

    Odpowiedz
  • Jarem Kmicic(2018-08-29 00:06) Zgłoś naruszenie 392

    Zróbcie jeszcze masówki w zakładach pracy i rozdajcie robotnikom czerwone książeczki do zapisywania stanu konta. Panie Morawiecki , czy pan naprawdę sądzi że Polacy nie pamiętają już OFE i dadzą się nabrać na takie androny?

    Odpowiedz
  • Jtkns(2018-08-28 19:31) Zgłoś naruszenie 633

    Jakże to wspaniałomyślnie, państwo mówi, że mnie nie okradnie.

    Odpowiedz
  • proste(2018-08-28 15:33) Zgłoś naruszenie 2476

    Blackbull - za dużo demagogii, za malo faktów. Przeczytaj program PPK na Rządowym Centrum Legislacji, gdzie wyraźnie jest napisane, że "to nowy, obowiązkowy z punktu widzenia pracodawców a jednocześnie dobrowolny dla pracowników i w pełni prywatny system długoterminowego gromadzenia oszczędności emerytalnych". W szczegóły nie chcę wchodzić i nie ma sensu wszystkiego tu cytować, bo jeśli masz dobrą wolę to se sam przeczytasz, a jeśli jesteś trollem, to i tak nie ma to dla Ciebie znaczenia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Już emeryt(2018-08-28 15:32) Zgłoś naruszenie 586

    Pytanie? Dlaczego i w jakim celu środkami z PPK mają zarządzać prywatne fundusze? Czy nie powinna to być instytucja państwowa w ramach której pracownicy za normalną pensję będą zarządzali tymi środkami. Oszczędności będą spore.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pytajnik(2018-08-28 14:31) Zgłoś naruszenie 2425

    Kolejne podatki i obciążenia dla pracodawców,PiS naprawdę zachęca ludzi do oszczędzania ??? i wspiera inicjatywy gospodarcze mnożąc podatki.

    Odpowiedz
  • OFE pamietamy(2018-08-28 14:23) Zgłoś naruszenie 5634

    A podali juz date nacjonalizacji PPK? :-) Szkoda bo to wazna informacja. Jak na razie to jest tak jak bylo z OFE. OFE tez mozna bylo dziedziczyc ale tylko do momentu kiedy panstwo stwierdzilo ze to nie sa pieniadze prywatne i wykonalo skok na kase. No i w swietle "prawa" przejelo 50% a teraz tylko czekac kiedy przejma nastepne 50%. PPK jest tylko dla tych co maja skleroze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Blackbull(2018-08-28 14:10) Zgłoś naruszenie 2523

    Lepiej napiszcie jak można się wypisać z tego, pierwszego dnia po wprowadzeniu

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz