Waszczykowski: Niemcy realizują marzenie o potędze. Berlin zawsze dążył do budowy mocarstwa [WYWIAD]

8 września 2018, 08:45
Źródło:MAGAZYN DGP
Witold Waszczykowski Fot. Darek Golik

Witold Waszczykowski Fot. Darek Golikźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Po to jest Trójmorze, by pokazać, że nasz region jest zdolny mobilizować państwa i przeciwstawiać się jednostronnej koncepcji rozwoju Unii – mówi w wywiadzie były szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (45)

  • feder(2018-09-08 09:33) Zgłoś naruszenie 223162

    Ten skompromitowany człowiek powinien oddać społeczeństwu pieniądze które brał za okres swojego "ministrowania" i zniknąć wszystkim z oczu. Jedna wielka porażka.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Nietzshe(2018-09-08 10:14) Zgłoś naruszenie 215168

    Na szczescie ten demon intelektu nie jest już szefem MSZ. To co tu mówi jest totalna kompromitacja i czarna karta w polskiej polityce zagranicznej. Pan Parafinowicz, znany germanofob, dokłada się do steku tych bredni mącacych w głowach PiSICH synów. Wstyd coś takiego publikować!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • dodatek(2018-09-08 11:51) Zgłoś naruszenie 19917

    Niemcy w Trojmorzu , to czystej masci kon trojanski. Ktos kto zaprasza Germanow do tej grupy , to naiwny ignorant . Po pierwsze USA i Niemcy sa na " lini kolizyjnej" , a my raczej wolimy trzymac z Waszyngtonem z przyczyn oczywistych ). Po drugie Niemcy obecne Trojmorze ( jedno sprzed kilkunastu lat z latwosci ************ w krotkim czasie ) albo zatomizuja i przez egoistyczne ruchy poszczegolnych krajow rozpadnie sie , albo Berlin zdominuje cala ta organizacje , a konsekwencji podporzadkuje ja sobie . Innymi slowy przerobia Trojmorze na inna forme protektoratu niemieckiego w srodkowej Europie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Antybolszewik(2018-09-08 11:16) Zgłoś naruszenie 17395

    Sorry. Same kłamstwa Waszczykowskiego a najbardziej ściemnia z gazoportem LNG. Przez trzy lata PiS nie zrobił nic w tej sprawie poza wydawaniem kasy. Dopiero po dojściu PO specustawa i w 8 lat pobudowali a PiS wstęgi przecinał. Jestem przeciwnikiem PO ale PiSiacy to najgorsza kłamliwa zaraza,

    Odpowiedz
  • zasługi są też(2018-09-08 12:37) Zgłoś naruszenie 172105

    Za to dzięki temu Panu mamy prawdziwego przyjaciela, który nas nigdy nie zdradzi, to San Escobar.

    Odpowiedz
  • Romek(2018-09-08 21:36) Zgłoś naruszenie 16619

    Ale boli. Jad wylewa się z komentarzy, bo jak można źle mówić o Niemcach? Za tyle dobrego, co naród polski od nich dostał? I teraz tak się odwdzięcza. Te pięć lat nie przekonały nas,że to wszystko było dla naszego dobra!

    Odpowiedz
  • Tlak-(2018-09-08 20:35) Zgłoś naruszenie 157158

    Straszny czlowiek, kompletny idiota.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-09-08 13:16) Zgłoś naruszenie 15243

    Polska powinna mieć jak najlepsze relacje gospodarcze, polityczne i wojskowe z Niemcami ale równie mieć szeroko otwarte oczy i uszy w kierunku Berlina i Moskwy!!! Dobre stosunki Niemiecko-Rosyjskie to prawdziwe niebezpieczeństwo dla Polski i naszego regionu!!! Polska zawsze powinna być atrakcyjniejszym partnerem dla Niemiec niż Rosja!!! Izolacja Rosji leży w naszym interesie!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bimbo(2018-09-08 17:58) Zgłoś naruszenie 13931

    Kawa na ławę.

    Odpowiedz
  • pablobodek(2018-09-08 22:24) Zgłoś naruszenie 9870

    Waszczu, opowiedz nam lepiej coś o San Escobar. Klimat, dziewczyny, drogi rowerowe, odżywianie wegetariańskie... ;-((

    Odpowiedz
  • M5an(2018-09-08 11:11) Zgłoś naruszenie 9439

    Waszczykowski też odrealniony. W jego głowie Francja to kalkululąca megapotęga, a Niemcy to przebiegli geniusze. Tymczasem to truchła, pajace i frajerzy. Słabną i będzie tylko gorzej. Tylko że pańska partia, panie Waszczykowski, nie ma żadnego realnego, zdolnego do sukcesu planu jak to wykorzystać oprócz paru hasełek, dwóch-trzech propagandowych polityk i mnóstwa bezhołowia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • San Escobar(2018-09-08 13:14) Zgłoś naruszenie 7814

    Niemcy sa lokalnym gospodarstwem gospodarczym a my jednym z drogorzednych poddostawcow. O czym nasz specjalista od San Escobaru chyba nie wie :-)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • silesius(2018-09-08 09:23) Zgłoś naruszenie 70137

    pogadali se janusze z januszem..... Stek bredni w sosie z niemieckich kompleksów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zys(2018-09-08 10:16) Zgłoś naruszenie 6282

    Po pewnym czasie polaczkowo dowie się jakie bedą realne efekty wizyty w Waszyngtonie.

    Odpowiedz
  • NICKT(2018-09-08 12:10) Zgłoś naruszenie 5792

    Wituś odleciał jak to zwykł czynić.

    Odpowiedz
  • Beny(2018-09-08 11:04) Zgłoś naruszenie 5433

    "Weźmy przykład Syrii, gdzie pustkę po USA wypełniły Rosja, Państwo Islamskie i Iran" - ten Pan opowiada brednie bo w Syrii wpływy miała wcześniej, a i obecnie je ma Rosja, a nie USA. Wiedziałem, że Pan W to bufon udający fachowca nie znający sytuacji na świecie, ale, że , aż tak!!! .

    Odpowiedz
  • Wyborca PiS(2018-09-08 17:32) Zgłoś naruszenie 3375

    Wybaczcie towarzysze, nie dałem rady doczytać do konca. To sa naprawdę „orly naszej dyplomacji”? I jakaś gazetka przeprowadza z nimi wywiad? RLY?

    Odpowiedz
  • Pepe(2018-09-08 18:35) Zgłoś naruszenie 3279

    Jak to Dorn o Plaszczaku powiedzial, i tu pasuje: chodzacy deficyt intelektu....

    Odpowiedz
  • Janusz(2018-09-08 23:36) Zgłoś naruszenie 1216

    Niemcy realizują marzenie o potędze budowy mocarstwa - no i bardzo dobrze , jeśli i tym razem zaczną to realizować bez Polski a jej kosztem skończy się to tym ,że na przyszłej mapie Europy Berlin nie będzie w granicach Niemiec. (do 3 razy sztuka sąsiedzi -bądźcie mądrzy tym razem).

    Odpowiedz
  • .(2018-09-10 01:48) Zgłoś naruszenie 30

    Mówi o polityce antyimigracyjnej a za jego ministrowania pobito rekord miliona ukrów w Polsce. Ten człowiek powinien chodzić na czterech nogach.

    Odpowiedz