Wielka kolejka z Indii do Warszawy. Polskę może zalać fala pracowników z Azji

9 września 2018, 20:15 | Aktualizacja: 27.09.2018, 10:34
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
New Delhi, Indie

New Delhi, Indieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Prashanth Vishwanathan

Nawet 25 tys. osób może oczekiwać na wystawienie wizy z prawem do pracy w Polsce przez ambasadę w New Delhi w Indiach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (90)

  • O co chodzi(2018-09-10 04:38) Zgłoś naruszenie 3137

    Podsumowując, zachodnie firmy płacą w Polsce mikropodatki, albo nie płacą ich w ogóle, teraz zaczną zatrudniać imigrantów. Jaki jest więc sens ich bytności w Polsce?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dreej(2018-09-10 07:56) Zgłoś naruszenie 27218

    Jakos nie widze problemy jak tylko sie zwiekszy oplata za rozpatrzenie wniosku o wize. Wystarczy od kazdego kandydata brac 5000 pln placone przez firme ktora wystepuje o to I fala sie skonczy. Jesli firmie naprawde potrzebny bedzie ten pracowni to zaplaci. A jak szuka w ciemno taniej sily roboczej to nie zaplaci

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • OFIARA RUDEGO ZŁODZIEJA(2018-09-09 21:49) Zgłoś naruszenie 235119

    "To osoby zwerbowane już przez polskie firmy" - NIE POLSKIE TYLKO ZACHODNIE DZIAŁAJĄCE W POLSCE! Ubery, amazony, Citibanki i inne! PISZCIE PRAWDĘ!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ak(2018-09-10 09:00) Zgłoś naruszenie 2173

    Imigranci+. Brawo PiS. Rozliczymy was w wyborach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xyz(2018-09-09 20:26) Zgłoś naruszenie 21232

    No to PiS ma realna szansę wylądować na śmietniku historii. Taka "dobra zmiana".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • el_bunto(2018-09-10 09:26) Zgłoś naruszenie 20834

    Hindusi czy Ukraińcy milion razy lepsi niż imigranci z bliskiego wschodu czy Afryki

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ech...(2018-09-10 05:07) Zgłoś naruszenie 175232

    Skoro miejcowych ubywa w szybkim tempie to jakie wyjście mają firmy? Tylko nie piszcie, że automatyzacja bo jej wdrażanie też ma ograniczenia.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • PRACOWAŁEM Z HINDUSAMI(2018-09-10 17:14) Zgłoś naruszenie 1728

    Pracowałem z Hindusami w duzej miedzynarodowej instytucji finansowej w Stolicy. Wydzierali się jeden na drugiego, jak by się mieli zaraz pozabijać, przemoc fizyczna wewnatrz zespołu nie należała do rzadkości. W łazience po 16tej zawsze było narozlewane pełno wody, bo czesto myli stopy w umywalkach, ci niżsi (nie należa do naradu gigantów) z racji że nie dostawali stopami do umywalek, myli je w kiblach. Do kuchni po 14tej nie można było wejśc taki intensywny zapach roznych dziwnych potraw się tam unosił. Smietnik na biurkach był najmniejszym problemem. Oczywiscie robota nigdy nie była zrobiona. Jesli tak wyglądala kultura w banku to ja wole wiedzieć jak wyglada kultura przecietnych obywateli indii

    Odpowiedz
  • Jurek M(2018-09-10 13:13) Zgłoś naruszenie 150214

    Przyjedzie do Polski tylko tylu imigrantów ile potrzebuje przemysł, bo wszystko jest pod kontrolą ! Azjaci to porządni ludzie szczególnie z Indii, oraz są to pracowici ludzie !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • CZYŚCIOCH Z GANGESU(2018-09-10 16:53) Zgłoś naruszenie 1204

    Analfabeci z Dalekigo wschodu nas ubogacą! Eksperci ds transportu (rikszą) bezkonkurencyjni w ubereatsie! Wszędzie i o kazdej porze, dostarczą jedzenie za 20gr/kilometr. Bakteria New Dehli od firmy Gratis! Nadchodzi nowość! Kasty żebracze na rynku pracy! III świat nad Wisłą! Ciekawe czy będa sie "obmywali i defekowali jak u siebie bezposrednio do rzeki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-09-09 20:23) Zgłoś naruszenie 10814

    Korporacje mające tu biznes zdecydowały; Polaczkowie z Solidaruchami na czele, pewno nic to do gadania nie maja...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niestety(2018-09-09 20:32) Zgłoś naruszenie 936

    Byle nie z tych stanów Indii gdzie dominuje religia pseudo pokoju!Szczególnie stany w okolicach Pakistanu!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2018-09-10 06:48) Zgłoś naruszenie 742

    Jeżeli jest ich dzisiaj 30 000 to znaczy że za 3 lata będzie 300 000. Plotki o wysokich zarobkach w Polsce i bardzo dobrych warunkach pracy szybko się rozejdą. W Indiach pracuje się w syfie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • smutny(2018-09-10 12:40) Zgłoś naruszenie 731

    co z repatriantami i Polakami na wygnaniu!?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • elkaa(2018-09-09 20:27) Zgłoś naruszenie 703

    z New Delhi wraz z bakterią New Delhi...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BEZDZIETNY(2018-09-10 11:23) Zgłoś naruszenie 6611

    Jak tam milosnicy zupek,kupek i kaszek ? Kapujecie juz w jaki kanal zescie sie wladowali ? Macie juz swiadomosc tego,co sie bedzie dzialo w tym smiesznym kraju nad Wisla,istniejacym jedynie teoretycznie za 20 lat,gdy te Wasze pociechy podrosna i beda chcialy podjac prace w PL ? Beda Was przeklinac za to,ze sprowadziliscie je na swiat w takim dziadostwie,zwanym Polska....Madra osoba uwazne obserwujaca zmiany jakie zachodzily po roku 1989 mogla sie bez problemu domyslec jakie szopki beda sie tutaj rozgrywac.......Ale zanim TO sie stanie,to ta "katolicka" partia Kaczynskiego zrobi Wam kuku w inny sposob.Za rok,moze dwa zostanie wprowadzony nowy podatek-KATASTRALNY...Pisiaki puszcza Was calkowicie z torbami...,ha,ha....Wczesniej nie dalo sie tego zrobic,ale teraz juz nie bedzie z tym zadnego problemu,bo niedawno Sejm zmienil prawo uzytkowania wieczystego,w prawo wlasnosci.Teraz PiS bedzie czekal az wygra nastepne wybory[a zapewne je wygra,bo polskie spoleczenstwo jest tepe i oglupione tym smiesznym 500 PLUS] i zacznie ogolacac Polakow calkowicie z pieniazkow....Frankowicze,mozecie juz dzisiaj zaopatrzyc sie w sklepach ,w sznury,bo pozniej beda braki w zaopatrzeniu ,w ten asortyment.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • pytanie(2018-09-10 13:15) Zgłoś naruszenie 502

    Teraz ich sciagaja , bo Zachód przerabia , montuje oraz pakuje w PL , a co bedzie jak sie przeniesie? Co bedzie jak nastąpi spowolnienie, gdzie będą pracowali ci ludzie?

    Odpowiedz
  • baska(2018-09-10 12:41) Zgłoś naruszenie 352

    śmieciowe inwestycje Mateuszek sprowadza dla śmieciowych pracowników...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • witzerek(2018-09-09 20:45) Zgłoś naruszenie 185

    A jednak żyjemy na Zielonej Wyspie, jak widać zieloność ma wiele odcieni lub każdy ma inne odczucie zieloności.

    Odpowiedz
  • Walentynek(2018-09-09 21:49) Zgłoś naruszenie 1887

    I dobrze - ja na tym kasę zarabiam - a wy nietolerancyjni nacjonaliści nic mi nie zrobicie !!!1

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz