Asseco Poland oczekuje 'bardzo dobrego' cash flow w IV kw. 2018 r.Warszawa, 21.11.2018 (ISBnews) - Asseco Poland zanotował cash flow na poziomie 50,3 mln zł i oczekuje, że kolejny kwartał będzie również bardzo dobry, poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski.

"Jesteśmy zadowoleni z cash flow w III kw., jak i w okresie I-III kw. i z optymizmem patrzymy na kolejny kwartał czyli IV kw. br. w przypadku spółki matki, czyli Asseco Poland" - powiedział Kozłowski podczas konferencji prasowej.

Cash flow w III kw. na poziomie Grupy Asseco wyniósł 137,8 mln zł (86%), a na poziomie Asseco Poland było to 50,3 mln zł (124%).

Wiceprezes dodał, że w IV kw. Asseco wystawi m.in. fakturę dla Orange Poland, jednak płatność fizycznie ta wpłynie do spółki na początku przyszłego roku.

"Jesteśmy zadowoleni również ze współpracy z Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem, gdzie płatności regulowane są na bieżąco" - dodał.

Wiceprezes Marek Panek zwrócił uwagę, że udział Polski w ogólnych przychodach grupy spada i po 9 miesiącach tego roku wyniósł 15%.

"Z roku na rok ten udział jest coraz mniejszy, ale to wynika w dużej mierze z faktu, że nasze segmenty zagraniczne dynamicznie rosną" - wskazał Panek.

"Rozwój zagraniczny został skupiony w Asseco International i działa to dobrze" - powiedział wiceprezes Artur Wiza.

Przychody Grupy Asseco są zdywersyfikowane sektorowo i w pierwszych 9 miesiącach 2018 roku rozłożyły się na przedsiębiorstwa – 39%, bankowość i finanse – 40% oraz administrację publiczną – 21%. Grupa jest także zdywersyfikowana geograficznie i prezentuje swoje wyniki w rozbiciu na trzy segmenty: Asseco Poland (rynek polski), Grupa Formula Systems (rynek izraelski) oraz Asseco International (pozostałe rynki międzynarodowe). Przychody grupy w I-III kw. br. wyniosły 6,7 mld zł, z czego 82% pochodziło ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych.

Spółka na razie nie przewiduje dalszych kroków zmierzających do uproszczenia grupy pod kątem ewentualnego wejścia na zagraniczną giełdę.

"Nie mamy takiej potrzeby, aby to specjalnie robić i upraszczać naszą strukturę" - dodał Panek.

Spółka nie jest również zainteresowane ewentualnym przejęciem spółki Qumak. "Otrzymaliśmy jakiś czas temu pismo ze strony spółki w sprawie podjęcia ewentualnych rozmów. Nie podjęliśmy ich i nie zamierzamy" - powiedział Wiza.

Przedstawiciele spółki dodali, że Asseco jest nadal zainteresowane współpracą z Sejmem dotyczącym nowego rozbudowanego systemu do głosowań, ale chce poczekać na szczegóły zapowiadanego nowego przetargu.

"Pewne rzeczy zostały przez nas zrobione i teraz musimy poczekać na szczegóły dotyczącego zapowiadanego nowego przetargu przez Sejm" - dodał Panek.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)