Reforma podatkowa w USA zmieni przepływy kapitału na świecie

26 grudnia 2018, 13:42 | Aktualizacja: 26.12.2018, 17:09
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
USA - struktura inwestycji bezposrednich za granicą (graf. Obserwator Finansowy)

USA - struktura inwestycji bezposrednich za granicą (graf. Obserwator Finansowy)źródło: Inne

Reforma systemu podatkowego w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie doprowadzi do trwałych zmian na przyszłej mapie inwestycyjnej świata. Spowoduje rewizje strategii międzynarodowych korporacji, co w dłuższym okresie będzie istotnie oddziaływać na międzynarodowe przepływy kapitałowe.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

 • Michał (2018-12-26 14:18) Zgłoś naruszenie 6043

  I tak np. gdy prezydent biznesmen w USA obniża podatki dla firm, bo wie że to one tworzą miejsca pracy w Polsce opodatkowanie i koszty działalności korporacji rosną, ale dzięki temu są pieniądze na jałmużnę dla ludzi, za którą dostaje się głosy.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • LL(2018-12-26 20:05) Zgłoś naruszenie 63

  Podatekw Holandii od IP (Inte. Rights) czyli patentow wynosi mniej niz 1% wystarczy opatnetowac sposob robienia rzczy np. kawy (Starbacks) zmusic zeby wszystkie oddzialy w EU placily za uzywanie patentu i wykazwywaly straty m.in. w PL. A pozniej mniej niz 1% i transfer do USA. tak sie robi bussiness idio... a wy dalej kupujcie kawe w Starbacsie lol.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • LL(2018-12-26 20:08) Zgłoś naruszenie 292

  Podatek w Holandii od IP (Intel. Rights) czyli patentow wynosi mniej niz 1% wystarczy opatnetowac sposob robienia rzeczy np. kawy (Starbacks) zmusic zeby wszystkie oddzialy S. w EU placily za uzywanie "patentu" i wykazwywaly straty m.in. w PL. A pozniej podatek mniej niz 1% w NL i transfer do USA. tak sie robi bussiness idio... a wy dalej kupujcie kawe w Starbacsie lol. Good Luck

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • M24(2018-12-26 20:44) Zgłoś naruszenie 177

  Państwa (a dokładnie politycy) są lobbowani do tego, by nakładać i podwyższać podatki po to, by spłacać obligacje skarbowe, które emitują bez opamiętania, gdyż na ich podstawie banki centralne emitują środki monetarne (pieniądze) i generują astronomiczne zyski a muszę przyznać, że są one tworami prywatnymi, największą bolączką i szwindlem współczesnego świata są banki centralne, zadłużenie publiczne, którego to powinniśmy umorzyć a ludzi odpowiedzialnych za to oszustwo wyciąć, no i oczywiście ich sługusów polityków np: u nas PiS (czytać komuniści) podnoszą podatki w każdym możliwym miejscu, i zadłużają nas po uszy sam dług skrycie skrywają między innymi w spółkach spółdzielczych, i owszem napędza to koniunkturę poprzez po prostu wzrost pieniądza w obiegu, ale zauważcie, że gospodarka rośnie jedynie w sektorze publicznym w prywatnym zaś maleje, a koniec końców kiedyś to szambo wypłynie i kto będzie to spłacać towarzysz Kaczyński, NIE ten komuch będzie miał to w głębokim poważaniu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze