Polska może złamać regułę wydatkową aż o 58 mld zł

17 marca 2019, 19:22 | Aktualizacja: 18.03.2019, 11:56
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

źródło: DGP

Teresa Czerwińska chce stabilnych finansów, a te gwarantuje reguła wydatkowa. Realizacja wyborczych obietnic PiS spowoduje jej przekroczenie o 58 mld zł – przekonuje twórca zasady.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (37)

  • asdf(2019-03-17 19:52) Zgłoś naruszenie 14632

    Co będzie z panem Ludwikiem Koteckim jak zrealizują obietnice i nie przekroczą reguły wydatkowej?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Bocian(2019-03-17 19:53) Zgłoś naruszenie 3463

    Szacunek dla tej Pani. Jakie niebezpieczenstwa ? Rentownosc obligacji wzrosnie ,rankingi dół , dziwne spojrzenia zagranicznych dyplomatów i potencjalnych inwestorów;-D

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fakt(2019-03-17 19:56) Zgłoś naruszenie 310114

    Bzdury i to totalne ! Tymi bzdurami chcecie podzielić rząd- wbić klin ? Otóż pani minister wie o wszystkim i godzi się na te wydatki bo tak trzeba - stać nas na to ! Ten socjal w ludzi to świetna inwestycja - natomiast podtapianą totalną opozycję, szlag trafia bo nic nie może zrobić , tylko może położyć głowę pod nadchodzącą gilotyynę ! Morawiecki jako były bankier, wie co robi !

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • ziew(2019-03-17 20:08) Zgłoś naruszenie 8822

    fake news, w dodatku ANONIM!

    Odpowiedz
  • Zły(2019-03-17 20:25) Zgłoś naruszenie 5586

    Walczymy z nadmiernym deficytem, gdy większość sąsiadów jest na plusie. Dla własnych interesów niszczysz pan Polskę panie Kaczyński.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jurek M(2019-03-17 20:49) Zgłoś naruszenie 20437

    Pan Ludwik Kotecki to wujek "Dobra Rada"?? Od kiedy Kotecki taki autorytet ? Rzadzili w ??espół z PO,przez osiem lat - zostawili w spadku Zjednoczonej Prawicy totalny, syf kiłę i ekonomiczną mogiłę !! Wyborcy ten cud ekonomiczny dobrze pamiętają , a teraz mają czelność pouczać ??

    Odpowiedz
  • Donald Trump(2019-03-17 20:50) Zgłoś naruszenie 13

    Kto stawia weto?

    Odpowiedz
  • Karol(2019-03-17 21:46) Zgłoś naruszenie 4167

    Piatka PISu lamie wszelkie reguly racjonalnego rzadzenia i jest sabotazem polskiej gospodarki, za ktory przyjdzie nam slono zaplacic. Te destrukcje finansow publicznych trzeba zatrzymac, wybierajac jedynie partie, jednoznacznie sie od tego oblakanego populizmu dystansujce..

    Odpowiedz
  • wątpliwe (2019-03-17 21:55) Zgłoś naruszenie 107

    A ma wspólnego ta osoba z finansami, przecież się nie uczyła w tym kierunku.

    Odpowiedz
  • Student(2019-03-17 22:08) Zgłoś naruszenie 163

    Czy Czyż rządów popsuł ww którymkolwiek roku udało im się zastosować do tej reguły? Przecież daficyty były gigantyczne, od 40 do 100mld rocznie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Realista(2019-03-17 22:22) Zgłoś naruszenie 2126

    Coś mi się wydaje że dni Pani Czerwinskiej jako minister są policzone.

    Odpowiedz
  • M5an(2019-03-18 09:46) Zgłoś naruszenie 78

    jakby dali te kolejne 500 plus w formie obniżki podatków dla ludzi z dziećmi... 13 emeryturę jako obniżenie opodatkowania emerytur.... to uruchomiłoby impulsy inwestycyjne i konsumpcyjne na raz, więc deficyt by się opłacił. A tak...

    Odpowiedz
  • BuhHA(2019-03-18 10:27) Zgłoś naruszenie 136

    Sttare swinie przy korycie byly i teraz kwicza

    Odpowiedz
  • Szymon(2019-03-18 10:48) Zgłoś naruszenie 1516

    Witaj Grecjo, witaj Wenezuelo! Polscy politycy dadzą wam wszystko, co tylko zechcecie, łącznie z rzeczami o których nie wiedzieliście, że chcecie, tylko dajcie im władzę. A że szlag trafi przyszłość? Że dzieci będą emigrować z upadłego kraju? Kogo to obchodzi? Ważne, ze dzisiaj będziemy balować.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Lewicowy (2019-03-18 10:56) Zgłoś naruszenie 171

    Wcześniej liberalny błazen żońca przekonywał, że w 2018r. będziemy mieli 100 mld złotych deficytu. Czy wy naprawdę nie możecie przeprowadzić rozmowy z kimś wartościowym, tylko tracicie czas na kolejnego ignoranta z PO.

    Odpowiedz
  • Alojzy(2019-03-18 12:08) Zgłoś naruszenie 49

    Nie wiem skąd pomysł, że Państwo jest bogate i ma rozdawać innym? W dodatku na chleb, mąkę i kino? I mówienie, że to super postępowe, że to pcha to nas do przodu? W którym kraju to działa? I skąd pomysł żeby od Państwa coś żądać? Rozumiem sprawiedliwości, bezpieczeństwa leczenia ale pieniędzy? Na prawdę tego nie rozumiem

    Odpowiedz
  • ale jaja(2019-03-19 11:32) Zgłoś naruszenie 10

    Nie ma żadnych wypowiedzi minister finansów Teresy Czerwińskiej potwierdzających spekulacje dziennikarskie dotyczące nadmiernych kosztów dla budżetu państwa w związku z nową Piątką PiS - podkreślił we wtorek wicepremier Jarosław Gowin.

    Odpowiedz
  • maga(2019-03-19 11:54) Zgłoś naruszenie 10

    Powinni te pieniądze z rozdawnictwa przeznaczyć na podwyższenie kwoty wolnej od podatku, żeby powiedzmy od minimalnej krajowej nie płaciło się podatku. Wtedy skorzystaliby wszyscy, a nie tylko patola niepracująca z bachorami i to kosztem ludzi pracujących i płacących podatki. Teraz opłaca się rezygnować z pracy i siedzieć na socjalu, zwłaszcza jak będzie 500 na pierwsze dziecko. A pis-k zrobi wszystko żeby utrzymać się przy władzy, choćby się miało wszystko zawalić, cyniczni kłamcy.

    Odpowiedz
  • Marta(2019-03-20 21:55) Zgłoś naruszenie 11

    Jarku, napełnij mi kieszeń.

    Odpowiedz