Raport ONZ: Finlandia najszczęśliwszym krajem świata. Jak wypada Polska?

20 marca 2019, 11:27 | Aktualizacja: 20.03.2019, 13:50
Źródło:PAP
Finlandia

Finlandiaźródło: ShutterStock

Najszczęśliwszym krajem świata jest Finlandia – wynika z opublikowanego w środę raportu ONZ, w którym wzięto pod uwagę takie kryteria, jak długość życia w zdrowiu czy PKB na głowę mieszkańca. Polska zajęła w tym zestawieniu 40. miejsce.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Piotr(2019-03-20 12:00) Zgłoś naruszenie 261

    Czyli, które miejsce w końcu zajęła Polska? Czy naprawdę ciężko jest dać zestawienie miejsc i wyjaśnić na czym polega zestawienie? W tym momecie artykuł rzuca kilka niezwiązanych ze sobą danych, które nawet nie wiem w sumie co mają przedstawiać?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • BM(2019-03-20 12:26) Zgłoś naruszenie 114

    Muahaha... powiedzcie to Finom, którzy uciekają z kraju do Tajlandii czy gdziekolwiek na południe...

    Odpowiedz
  • US citizen(2019-03-20 12:52) Zgłoś naruszenie 311

    Why are Poles always so miserable? Why do they never smile?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • aded33(2019-03-20 14:13) Zgłoś naruszenie 21

    Nie zawsze jest lekko i wiem, że niektórzy nie mają prostego życia, ale prawda jest taka, że duża część naszego społeczeństwa lubi narzekać. Brak uśmiechu na ulicy został nam z PRL niestety i chwila minie, zanim się to zmieni. Natomiast sam brak satysfakcji wynika z tego, że generalnie spora część osób nie ma określonego poziomu życia, który jest godny i wystarczający albo ma go określonego dużo za wysoko. Szczególnie dotyczy to kobiet, które cały czas czegoś więcej chcą, coś nie pasuje, cały czas do czegoś dążą. A prawda jest taka, że szczęście jest tu i teraz. Szczęście nie jest w pracy, ale w czasie spędzonym z rodziną. Owszem ten czas można spędzić fajniej mając pieniądze, ale bez przesady, nie żyje się dla pieniędzy - a dla niektórych życie szczęśliwe to nadal życie bogate - bardziej się mylić nie mogą.

    Odpowiedz
  • jak w raju(2019-03-20 14:36) Zgłoś naruszenie 25

    Bo u lewaków szczęście to socjalizm a w Korei Płn. to ludzie na widok swojego przywódcy ludzie płaczą ze szczęścia.

    Odpowiedz
  • Lewicowy (2019-03-20 21:14) Zgłoś naruszenie 12

    Kraje socjalistyczne znowu na czele.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szczescie zalezy w wiekszosci od nas samych!! (2019-03-21 04:57) Zgłoś naruszenie 20

    Kryteria szczescia w duchu zachodnim widze, ale nie wszyscy w bogatych panstwach sa szczesliwi, nie wszyscy w biednych maja depresje. Glupota, tak nie mozna szczescia mierzyc. A wy swoją drogą jak bedziecie sobie ciagle wmawiac ze Polska jest taka okropna i nie da sie tu zyc, to takie wlasnie bedzie wasze zycie tutaj, smutne i pelne frustracji. Nie dajcie sie tak zmanipulowac bo wielu opcjom zalezy aby wam wmowic poczucie nizszosci i poddanstwo i na razie im sie udaje

    Odpowiedz