Drugi odcinek trasy N-S ma mieć blisko 1,5 km. Połączy ul. Czarnoleską na osiedlu Południe z ul. Żakowicką, w pobliżu węzła na ulicy Młodzianowskiej. U zbiegu trasy z ulicą Wjazdową powstanie natomiast dwupasowe rondo. W ramach inwestycji wybudowany zostanie także ciąg pieszo-rowerowy o długości 850 m. "Trasa N-S to główny flar tzw. strefy wygodnego ruchu, która ma powstać w Radomiu w ciągu najbliższych lat, by zaspokajać potrzeby kierowców, rowerzystów i pieszych" – zaznaczył Witkowski.

Prezydent zapowiedział, że w ciągu najbliższych dni Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosi przetarg na realizację inwestycji. Drugi etap budowy trasy N-S miałby się zakończyć do 30 września 2021 r.

Obecnie trwa budowa pierwszego odcinka radomskiej trasy N-S o długości prawie 1,1 km. Koszt inwestycji to blisko 34,5 mln zł, z czego 11,5 mln zł pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury. Prace wykonuje konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost - Starachowice z Wąchocka.

Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak zapowiedział, że na przełomie czerwca i lipca fragment trasy N-S pomiędzy ul. Beliny-Prażmowskiego i ul. Żeromskiego będzie już przejezdny. "Do 30 października ma być wykonany wjazd na wiadukt na ul. Słowackiego i wtedy nastąpi ostateczne zakończenie i rozliczenie I etapu trasy N-S" – powiedział wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Miasto przygotowuje się także do realizacji ostatniego etapu trasy N-S, od ul. Szklanej do ul. Żółkiewskiego. Przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka ma być ogłoszony w przyszłym roku. (PAP)

autor: Ilona Pecka