Spadek eksportu topi PKB Niemiec. Największy cios niemieckiej gospodarce zadała Turcja [WYKRES]

15 kwietnia 2019, 06:45 | Aktualizacja: 15.04.2019, 19:15
Źródło:Bloomberg
Wpływ eksportu na PKB Niemiec

Wpływ eksportu na PKB Niemiecźródło: Forsal.pl

Rzut oka na wyniki niemieckiego eksportu do głównych partnerów handlowych nieco wyjaśnia, jak boleśnie gospodarka naszych zachodnich sąsiadów odczuwa spadek popytu na niemieckie towary i jak bardzo mniejszy eksport hamuje wzrost PKB.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (45)

  • Zbyszek(2019-04-15 07:56) Zgłoś naruszenie 24551

    Bo tak to już jest kto wiatr sieje zbiera burze. No cóż polityka Adolfiny kaput .... nie można próbować niszczyć politycznie sojuszników (min Polski) bez konsekwencji. Jeśli komuś się wydaje że można, to ma racje, tylko mu się wydaje. .... Na Niemcach wkrótce też się odbiją geszefty z Rosją , sojusznicy ich proszą by ich zaprzestali ale Adolfina ma sojuszników w nosie, więc niedługo odczują uderzenie gospodarcze z USA, które będzie tylko i wyłącznie konsekwencją polityki Niemiec. Będą je zawdzięczać tylko sobie samym

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • W(2019-04-15 09:23) Zgłoś naruszenie 18333

    Wyraznie widac dlaczego totalna targowica zada wprowadzenia euro w Polsce. Ma to uratowac gospodarke Niemiec gdyz na euro zyskuja tylko oni.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • PKB(2019-04-15 11:13) Zgłoś naruszenie 8880

    Udział Niemiec w PKB Unii - 23%. Udział Polski w PKB Unii - 3%.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ryko(2019-04-15 11:21) Zgłoś naruszenie 7612

    Największy wkład w spadek PKB/eksportu Niemiec będą miały Chiny. One już większość rzeczy same produkują i nie potrzebują maszyn z Niemiec. Dodatkowo kraje w kryzysie mniej będą kupować (Turcja, Francja, Włochy...) a kraje produkujące taniej (takie jak my) będą tylko zyskiwać.... generalnie jest całkiem dobrze!!!

    Odpowiedz
  • uSa(2019-04-15 06:57) Zgłoś naruszenie 68135

    Wkrotce odbije sie to na Polsce, a niektorzy szczekajacy na Niemcy obudza sie rano bez pracy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Terminator(2019-04-15 13:43) Zgłoś naruszenie 394

    Sami winni! Po prostu jakość niemieckich wyrobów już nie jest taka dobra jak dawniej oraz ceny są gdzie indziej lepsze!

    Odpowiedz
  • emeryt70(2019-04-15 09:38) Zgłoś naruszenie 354

    Proste: jak ktoś nie ma kasy to nie kupuje.

    Odpowiedz
  • Karol(2019-04-15 09:41) Zgłoś naruszenie 35103

    Tylko biedny i glupi Polaczek odczuwa z tego powodu Schadenfreude. Zadawanie ciosu Niemcom przez Turcje polega na biedzie tejze, uniemozliwiajacej jej import z Niemiec, dzieki geniuszowi tamtejszego wodza.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sok(2019-04-15 09:09) Zgłoś naruszenie 3152

    Niemcy są na takim poziomie że dalszy wzrost im nie jest do niczego potrzebny. To raczej inni powinni rosnąc żeby za kilkadziesiąt lat próbować dogonić Niemców

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • gostom(2019-04-15 12:09) Zgłoś naruszenie 272

    Niemcy są od wielu lat Krajem Exportu. Sam rynek wewnętrzny nie wystarcza na kosztowny rozwój i postęp Koncernów technologicznych, Do tego dochodzi ryzyko (Produkthaftungsgesetz) =Ustawa o odpowiedzialności za produkt. Obecny przykład Diesel czy teź Koncern Bayer który płaci kary za glyphosat Firmy amerykańskiej Monsanto, To wszystko kosztuje wiele kasy i zdrowia.

    Odpowiedz
  • obserwator(2019-04-15 12:11) Zgłoś naruszenie 2446

    To za chwilę oberwie Polska, produkująca dla Niemiec części w ramach eksportu. Przykre. A swoją drogą od razu widać trolli i boty na forum - po bezrefleksyjnych hasłach o tym jak to dla Polski byczo jest gdy Niemcom dzieje się gorzej. Bo nikt myślący tego by nie napisał.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-04-15 17:33) Zgłoś naruszenie 243

    Już dawni pisałe że Niemcy wraz z Rosją będą zdychać, no ale trolle i rusko- niemieckie gawnojedy, nie wierzyły. George Friedman od dawna wieszczy że tak będzie. Skończyła się Mittel Ojropa i Bliska zagranica no i oba państewka zaczęły zdychać !! Rynki zbytu na towary niemieckie się kurczą i kurczy się też rynek znytu na kacapską ropę i gaz ! No i efekty widzimy !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Do uSa(2019-04-15 08:37) Zgłoś naruszenie 2140

    … a wielu Zbyszkow bez majtek.

    Odpowiedz
  • Wyborca PiS(2019-04-15 15:02) Zgłoś naruszenie 1410

    Jesli dzis poniedzialek to Niemcy w ruinie.

    Odpowiedz
  • Ziutek(2019-04-15 11:19) Zgłoś naruszenie 1142

    No to Polaczki opuszczajcie teraz nasz ktaj Niemcy. A u nas jak to mowia : baba z wozu, koniom lzej!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • z chescjanskiej Europy(2019-04-15 23:45) Zgłoś naruszenie 72

    Zamieszanie w Europie zbliza sie wielkim krokami Bledna polityka Brukseli spowodowala reakcje krajow europejskich i co najwazniejsze reakcje Stanow. Przyjdzie za to zaplacic.

    Odpowiedz
  • esey(2019-04-16 03:53) Zgłoś naruszenie 51

    Europa już przegrała! Socjalizmu nie da się cofnąć!

    Odpowiedz
  • Mateusz Morowiecki(2019-04-15 15:04) Zgłoś naruszenie 51

    A juz zapomnieli ze jak mowil dziadek Stefan - nie siej przed zimna Weroninom bo bendziesz glodowal zimom.

    Odpowiedz
  • MARLENA(2019-06-03 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZIE CZY WY NAPRAWDE JESTESCIE TAK GLUPI ZE NIE WIDZICIE ZE ZARABIANIE PIENIEDZY NIE MA SENSU BO I TAK WIEKSZA CZESC ZAROBIONYCH PIENIEDZY JEST WYDAWANA ZE SZKODA DLA DUSZY CZLOWIEKA

    Odpowiedz