Emerytury stażowe wejdą jednak w życie? "Musi być rozwiązany problem prawie miliona osób"

20 sierpnia 2019, 09:31 | Aktualizacja: 20.08.2019, 09:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowie

KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Związkowcy domagają się emerytur bez względu na wiek dla osób z najdłuższym stażem pracy. Mają poparcie Andrzeja Dudy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (76)

  • A(2019-08-20 18:31) Zgłoś naruszenie 1813

    Spokojnie walczymy o sprawiedliwość 35 i 40 to żadna łaska skoro inni dostają ten przywilej po 20 Czas najwyższy dosyć czekania i odwlekania!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pawel(2019-08-20 13:06) Zgłoś naruszenie 1725

    A co ma Konfederacja PRACODAWCOW Lewiatan do tego?To sprawa miedzy obywatelami-pracownikami a rzadem.Bizmesmetom wara od tego!!!!

    Odpowiedz
  • E(2019-08-20 18:36) Zgłoś naruszenie 1661

    Dosyć pracy do śmierci lub zawału Niech każdy przepracują 35 kobiety i 40 mężczyźni A emerytury bęndą godne i zasłużone . Nie wiek A staż

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • miro(2019-08-20 20:22) Zgłoś naruszenie 1591

    Emerytury za staż pracy powinny obowiązywać ,dość pracy do śmierci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jarek(2019-08-20 18:43) Zgłoś naruszenie 1444

    Dlaczego odwlekacie wprowadzenia emerytur stażowych? Po wyborach zn9w b3dzie cisza? Teraz albo nigdy ileż możemy czekać!!!

    Odpowiedz
  • Tomek(2019-08-21 22:12) Zgłoś naruszenie 1432

    Emerytura stażowa winna być wprowadzona ,od zaraz ,anie oczekiwać na Wybory

    Odpowiedz
  • Szymon(2019-08-20 19:20) Zgłoś naruszenie 1351

    35 I 40to nasz przywilej dosyc odwlekania tego co nam się należy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • matka 5+(2019-09-05 19:59) Zgłoś naruszenie 1260

    Czy matka która urodziła 4 czy 5 dzieci i musiała pracować,żeby mieć co do garnka włożyć jest gorszą matką od tej niepracującej? Czy nie pracowała w szczególnie trudnych warunkach?Prawdopodobnie w o wiele trudniejszych niż wszyscy mundurowi nauczyciele i inne grupy uprzywilejowane.Dodatkowo jeszcze można dodać,że to jej dzieci pracują i odprowadzają podatki.Także apel do rządzących 35 lat pracy i 5 dzieci to już wiele ponad normę,a do wieku emerytalnego jeszcze 5 lat, w dodatku zbyt chora żeby pracować i za zdrowa żeby dostać rentę,Nawet marne świadczenie przedemerytalne się nie należy jeśli pracodawca nie zrobi ci łaski i nie zwolni z przyczyn zakładu.TO JEST CHORE trzeba to jak najszybciej leczyć drodzy rządzący.

    Odpowiedz
  • 37 lat składkowych/57 lat życia(2019-08-21 17:20) Zgłoś naruszenie 1171

    Kiedy wreszcie będą emerytury stażowe. Człowiek tyra jak wół już mam 37 lat składkowych mając 57 lat, choruję jak każdy w tym wieku. Nie mogę dostać emerytury bo przecież muszę zabezpieczyć koleżance 500+ a średnia w jej rodzinie wynosi 11.000 zł (jedenaście tyś.) na osobę miesięcznie. Nie dorzynajcie nas - chcemy trochę odetchnąć i pożyć bez wypracowywania kasy dla innych, jak to jest w tej chwili.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca(2019-09-07 20:41) Zgłoś naruszenie 1160

    Epoka niewolnictwa już chyba dawno minęła jednak patrząc na spracowanych starych już ludzi bardzo często schorowanych,którym każe się dalej pracować to nasuwa się jednak skojarzenie z niewolnicza pracą,bo ileż można pracować?Do śmierci? Ile nam zostało tego zdrowia i życia jeśli najlepsze lata poświęciliśmy pracy,a teraz kiedy ledwo się nogi ciąga każą nam jeszcze pracować bez żadnej opiek medycznej bo na prywatną nas nie stać,a na państwową czasu nie mamy .

    Odpowiedz
  • wyborca(2019-09-08 12:33) Zgłoś naruszenie 1151

    To tak jakby porównać 2 samochody jednego dnia kupione-jeden postawić w garażu i używać od święta,a drugim jeździć codziennie po kilkaset kilometrów.W jakim stanie będzie jeden i drugi. Tak samo jest z ludźmi,ten co nie spracował się za młodu może pracować dłużej,a ten co ma już staż pracy długi powinien mieć możliwość wcześniejszego odpoczynku.Żeby to zrozumieć nie trzeba być szczególnie wykształconym,gorzej,że nie chce się tego zrozumieć i dołożyć pracy,żeby się tym zająć.Zresztą inna sprawa kto dalej będzie tyrał na obiboków.Młodzi nie dadzą się wykorzystywać tak jak nas wykorzystują.

    Odpowiedz
  • rk(2019-08-20 16:44) Zgłoś naruszenie 1122

    Dlaczego nie możemy przejść na emeryturę po 25 latach pracy? Tak jak policja i wojsko?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • gosc(2019-08-20 20:30) Zgłoś naruszenie 1061

    Jak nie wejdzie ustawa przed wyborami to baj baj z oddaniem głosu.

    Odpowiedz
  • E(2019-08-21 09:33) Zgłoś naruszenie 1050

    Dlaczego związki w mediach głośno i wyraźnie nic nie mówią. Chcemy to usłyszeć!!!

    Odpowiedz
  • A(2019-08-20 20:36) Zgłoś naruszenie 940

    Muszą na zapewnić i ogłosić przed wyborami. Myślimy wiedzieć na kogo głosować A obiecanki to już niewieżymy. Czekamy na konkrety

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gosc(2019-08-20 21:35) Zgłoś naruszenie 890

    Zaraz mnie szlak trafi!!!! Przecieź moźna zrobic tak jak przy 60 ciu WYBÓR ALBO SIĘ IDZIE ALBO PRACUJE DALEJ

    Odpowiedz
  • marcin(2019-08-21 22:01) Zgłoś naruszenie 880

    Mam 61 lat 46 lat pracy i stażu zawód kierowca -mech. była i pozarolnicza dział. gosp. i praca na etacie w transporcie często po 12- 13 godz ledwo zipie , myślę ze po 42-43 latach pracy fizycznej powinna być emerytura.

    Odpowiedz
  • Zmuszony pracować do śmierci(2019-08-25 13:24) Zgłoś naruszenie 850

    Panie Jarosławie niech mi Pan wytłumaczy jaka to jet ta wasza sprawiedliwość ze jednym nie chcecie dać emerytury po 40 latach pracy a drugi dostaje po 15 latach miedzy innymi jak agent Tomek.

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2019-08-21 02:51) Zgłoś naruszenie 840

    Jeżeli ten projekt miał wejść w życie 1stycznia 2018roku a nie wszedł to po co znowu obiecać i nas robić w konia. Trzeba działać i to już. Mam 47 lat pracy i jak to ma wejść w życie w 2021 roku to daremne żale próżny trud... Dziękuję za taką łaskę.

    Odpowiedz
  • oaza(2019-08-20 17:20) Zgłoś naruszenie 826

    Myślę że wcześniejsza emerytura dla żołnierzy jest jak najbardziej słuszna ale tylko dla tych, którzy byli na różnych misjach, czy też faktycznie mieli kontakt z polem walki. Natomiast pozostałych należy jak najszybciej wyłączyć z tego programu, gdyż dla nich taka "nagroda" nie ma żadnego logicznego uzasadnienie. Jest to po prostu niesprawiedliwe względem innych osób pracujących, choćby lekarzy czy każdej innej grupy zawodowej bardziej wyeksponowanej na stres.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz