MF:Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych we wrześniu na poziomie z sierpniaWarszawa, 26.08.2019 (ISBnews) - Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych we wrześniu 2019 r. zostało utrzymane na poziomie z sierpnia br., podało Ministerstwo Finansów (MF).

"Zainteresowanie skarbowymi obligacjami oszczędnościowymi utrzymuje się na wysokim poziomie. Oprocentowanie wrześniowej oferty nie zmieni się w stosunku do sierpnia, co oznacza, że nadal będzie można nabyć obligacje skarbowe na korzystnych warunkach. Popularnością cieszą się obligacje inflacyjne - czteroletnie, dziesięcioletnie i rodzinne, w przypadku których marża zawsze gwarantuje zysk powyżej inflacji, co czyni je bardzo atrakcyjną propozycją i bezpiecznym sposobem na pomnażanie oszczędności" - powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 1,50% w skali roku, a 2-letnich papierów skarbowych 2,10%. W przypadku pozostałych obligacji w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie wynosi odpowiednio: 2,20% dla 3-latek, 2,40% dla 4-latek oraz 2,70% dla 10-latek.

Oprocentowanie obligacji rodzinnych, ulega zmianie co roku i jest wyliczane na podstawie sumy wskaźnika inflacji z ostatnich 12 miesięcy oraz preferencyjnej marży wynoszącej 1,75% dla obligacji 6-letnich oraz 2,00% dla 12-letnich.

6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu "Rodzina 500+" oprocentowane są odpowiednio 2,80% i 3,20% w pierwszym roku oszczędzania,

Od 27 sierpnia br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany, podano także.

(ISBnews)