Prof. Mączyńska-Ziemacka: Wyższe płace to czynnik nakręcający wzrost PKB, ale też wyzwanie dla firm

7 września 2019, 20:01
Źródło:PAP
Elżbieta Mączyńska profesor ekonomii, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE), wykłada w Szkole Głównej Handlowej

Elżbieta Mączyńska profesor ekonomii, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE), wykłada w Szkole Głównej Handlowejźródło: Materiały Prasowe

Działania na rzecz wyższej płacy mogą się przełożyć na łagodzenie bariery popytu, jaką dostrzegają prawie wszystkie kraje rozwinięte. Wyższe płace to czynnik nakręcający wzrost PKB - mówi w rozmowie z PAP prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • igo(2019-09-29 12:54) Zgłoś naruszenie 11

    Miała być druga Japonia, będzie druga Wenezuela.

    Odpowiedz
  • Jerzy(2019-09-29 12:51) Zgłoś naruszenie 11

    Kto tej babie dał dał tytuł profesora ekonomii?

    Odpowiedz
  • ggg(2019-09-09 00:26) Zgłoś naruszenie 62

    Wszelkiej maści nierobom i na utrzymaniu rodziców gul skacze, że prości pracownicy zarobią uczciwe pieniądze. Zółć w komentarzach zalewa....

    Odpowiedz
  • hobb(2019-09-08 21:09) Zgłoś naruszenie 46

    Ale mamy profesorów, no to Kaczynski rozdawaj forsę dalej, profesory cie popieraja.

    Odpowiedz
  • ziuk(2019-09-08 18:43) Zgłoś naruszenie 44

    "Gospodarka nadmiaru"... LOL wszystko zadłużone po uszy, tak że partyjniaki z RPP boją się podnieść stopy procentowe, bo domek z kart zawali się, a ta sadzi takie dyrdymały. I jest jeszcze jakimś prezesem Matołów Polskich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Putinek(2019-09-08 15:38) Zgłoś naruszenie 54

    Wszyscy chcemy zarabiać więcej ale 4tys brutto to żadne aiwaj. Jaki jest faktyczny koszt pracodawcy? Ponad 5tys. Ile dla nas a ile dla państwa? 2850netto a rządzący mają z tego 2,5 tys. A gdyby tak zmniejszyć ZUS i podatek to była by realna pomoc i rozwój dla gospodarki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-08 12:51) Zgłoś naruszenie 79

    Wielkie Brawo PIS!!! Bardzo dobra sprawa!!! Koniec szarej strefy!!! Koniec Januszy Biznesu nie płacących podatków oraz płacących pensje tylko pod stołem!!! Koniec dla szkodników Państwa Polskiego!!!

    Odpowiedz
  • rolek(2019-09-08 12:22) Zgłoś naruszenie 713

    Zdumiewające słowa w ustach przewodniczącej PTE - po prostu kompromitujące.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oto słowo pańskie...(2019-09-08 09:08) Zgłoś naruszenie 813

    Pani profesor, mowa jest srebrem a milczenie złotem. Więcej złota pani życzę !

    Odpowiedz
  • Jan88(2019-09-08 08:01) Zgłoś naruszenie 164

    Kraje OECD zobowiazaly sie do ustanowienia relacji placa minimalna do sredniego wynagrodzenia w wysokisci 60% wobec czego to nie jest zaskoczeniem no. w zeszlym roku w hiszpani placa minimalna zostala podniesiona o 100% z 600 euro do 1200. W UK kanclerz skarbu zapowiedzial, w kwietniu 2019, zwiekszenie tej relacji do 66%. RP jak widac 100 lat w tyle

    Odpowiedz
  • duvapa(2019-09-08 05:07) Zgłoś naruszenie 14

    SpFling.︆︅com - świetny prоjekt dlа dor𝚘sły𝚌h, którzy сhcą znаlеźć pаrtnerа seksualnеg𝚘

    Odpowiedz
  • Inżynier(2019-09-07 23:01) Zgłoś naruszenie 123

    W Polsce mamy za mało biedabiznesow które nieinwestuja w automatyzację tylko w nowe BMW dla synów Januszu biznesu. Deficyt pracowników na rynku i wzrost płac sprawi że na rynku zostaną ci którzy inwestują a nie przejadaja swój sukces z dwóch pierwszych dekad III RP. Innymi słowy powiązanie dochodu z zusem będzie premiowalo tych co chcą rozwijać swoje firmy, a to jedt bolączką Polski - za dużo małych, za mało średnich i dużych.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Prawdziwy Przedsiębiorca(2019-09-07 22:58) Zgłoś naruszenie 2318

    W jaki sposob maly polski przedsiebiorca w malym miescie bedzie mial zaplacic 4 tysiace brutto pracownikowi? Np. pomcnikowi dekarza czy pomocnikowi w warsztacie. Przeciez to jest gilotyna na male polskie firmy! Polowa malych firm sie zamknie. Placa minimalna powinna dotyczyc firm z zatrudnieniem minimum 50 osob.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • dave(2019-09-07 21:00) Zgłoś naruszenie 1533

    Mączyńska zeszła na psy propagandy...

    Odpowiedz
  • vivid(2019-09-07 20:29) Zgłoś naruszenie 1936

    Dziwne, że Pani profesor nie kojarzy tzw. tragedii greckiej i drogi do usiągnięcia dna z tym co dzieje się obecnie w Polsce. Może uwikłanie w obecny układ władzy i frukty z tego płynące przesłaniają rzeczywistość i rzetelność naukowca. A może poza okrągłymi zdaniami, po prostu nic nie ma do powiedzenia. Zdarza się.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz