Biznes obrywa kolejnymi kosztami. Zapał firm do wdrażania PPK może osłabnąć

11 września 2019, 07:55 | Aktualizacja: 11.09.2019, 08:09
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Warszawa 1

Warszawa 1źródło: ShutterStock

W najbliższych latach na budżetach firm niekorzystnie odbije się nie tylko wyższa płaca minimalna. Będą też musiały dokładać się do oszczędności emerytalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • Pisowiec(2019-09-11 08:46) Zgłoś naruszenie 163

    Ale fajnie jest za PIS- żyć nie umierać- ale jak za chwilę pracę stracimy, to ja pójdę do Jarka- żeby oddał mi stracone pieniądze przez inflację i duszoną gospodarkę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Roman(2019-09-11 11:10) Zgłoś naruszenie 142

    Google, Amazon i FB dostały zwolnienie z podatków w Polsce, zagraniczni producenci samochodów dostają ulgi i zwolnienia podatkowe. Polscy przedsiębiorcy dostają PPK ,podwyżki, i mają ze swojej kieszeni sponsorować obietnice wyborcze PIS typy 4000zł płacy minimalnej. Niech mi ktoś powie, że to propolski rząd.

    Odpowiedz
  • eee(2019-09-11 11:15) Zgłoś naruszenie 133

    ja jestem małym przedsiębiorcą zatrudniam 3 osoby. To znaczy że jestem ,, biały murzyn,, mam harować 7 dni w tygodniu po 18 godz.,płacić dla pracowników, podatki, bać się urzędu skarbowego, nie myśleć o urlopie , bo taki dla mnie nie istnieje i broń boże zachorować. To jest wyzysk człowieka, przez nierobów, złodziei, legatów i dzieciorobów Kiedy ja się uczyłam to oni dzieci robili, teraz za to płacę.Moja pracownica właśnie się zwalnia.bo twierdzi że jej się nie opłaca pracować, dostaje po 500 zł na 2 dzieci,dodatek po 300zl i jeszcze jakieś zapomogi i ma w nosie pracę. Za taki stan rzeczy rządzącym przyjdzie zapłacić.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Luka(2019-09-11 09:09) Zgłoś naruszenie 93

    PPK to dobry przykład jak z fajnego pomysłu można zrobić gniota. Ilość obostrzeń i zastrzeżeń (oczywiście na niekorzyść płatnika) jest tak duża, że lepiej samemu sobie odłożyć i te 1,5% od pracodawcy darować.

    Odpowiedz
  • stanek(2019-10-10 14:13) Zgłoś naruszenie 20

    no nie jest łatwo teraz pracodawcom, tego się nie da ukryć ale wydaje mi się że ppk to jednak teraz jest ich najmniejszym zmartwieniem

    Odpowiedz
  • delmika(2019-09-21 19:44) Zgłoś naruszenie 20

    A ja bardzo się cieszę że nasza firma przystępuje do ppk .Będzie można dodatkowo oszczędzać na przyszłą emeryturę. To bardzo korzystne zwłaszcza że dokłada państwo i pracodawca. To praktycznie drugie tyle co sami odłożymy

    Odpowiedz
  • słonikowa(2019-09-19 10:51) Zgłoś naruszenie 20

    Firmy mają obowiązek wprowadzić ppk w swojej firmie. Większości owszem to się nie podoba, ale tutaj chodzi przecież o pracowników żeby mogli zacząć oszczędzać. Z drugiej strony im więcej firma nam dołoży tym będzie lepszym miejscem pracy dla potencjalnych przyszłych pracowników, prawda?

    Odpowiedz
  • kinga(2019-09-25 10:17) Zgłoś naruszenie 10

    u nas jest ppk w firmie i jakoś nikt nie narzeka i marudzi. Bo tak naprawdę zyskuje na tym i pracodawca no i pracownicy oczywiście. A chętnych teraz nie będzie brakowało

    Odpowiedz
  • Gorszy sort(2019-09-13 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Panie prezesie a co z podwyżka dla nauczycieli, pielęgniarek, fizjoterapeutow i innych grup społeczny?? Wie Pan jak ktoś nie potrafi prowadzić firmy, no to, no, powinien zająć się czymś innym.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-11 15:46) Zgłoś naruszenie 03

    W 2023r. średnia pensja brutto w Polsce to 8000PLN/2000Euro a minimalna to 4000PLN/1000Euro a bezrobocie na poziomie 2%!!! Dobra sprawa!!! Bardzo popieram program PiS!!! Wielkie brawo!!! Pracodawcy w Polsce jeszcze za powoli się przygotowujecie do realiów gospodarczych w Polsce!!! Macie coraz mniej czasu na zmiany!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz