Strajk w oświacie: nauczyciele popracują po włosku

23 września 2019, 20:52 | Aktualizacja: 23.09.2019, 20:53
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Wycieczki

Wycieczkiźródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne

Od października będą skrupulatnie sprawdzać, czy powierzone im przez dyrektora szkoły zadania są zgodne z prawem i czy nie wykraczają poza ich obowiązki służbowe

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (43)

  • Hahaha(2019-09-23 21:52) Zgłoś naruszenie 23027

    Broniarz musi odejść to kompromitacja chłodząca.

    Odpowiedz
  • i to by było na tyle(2019-09-23 22:06) Zgłoś naruszenie 22065

    Po co włoski strajk? A won wszyscy , zwolnic miejsca dla tych, co chca uczyć

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • nauczycielec(2019-09-24 08:57) Zgłoś naruszenie 18931

    No dobrze. Rozumiem, ze w ramach wloskiego strajku nauczyciele beda prowadzic lekcje od poczatku do konca roku szkolnego? W szkole mojego syna po oficjalnym otwarciu roku poszli sobie do domu, z poczuciem dobrze spelnionego obowiazku.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Pasjonat(2019-09-24 13:52) Zgłoś naruszenie 17141

    Ja się zastanawiam, kto z komentujących został choć godzinę z własnej woli i w ramach wolontariatu w swojej pracy? Ten straj włoski może pokaże rodzicom ile tak naprawdę nauczyciele poświęcali swojego czasu ich dzieciom, a w zamian otrzymywali ciągła krytykę. Idziesz do pracy i nigdy nie wiesz, o której skończysz, bo dostaniesz bezpłatne zastępstwo. Zapraszam na jeden dzień do szkoły chociaż na 4 lekcje. Nie dużo, prawda? Gwarantuje większe zmęczenie niż po 8 godzinach za biurkiem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ala(2019-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 203215

    Dość już charytatywnej pracy: wycieczek za darmo, zajęć wyrównawczych za darmo, przygotowań do konkursów, rozmów telefonicznych do późna.Pasożyty i nieroby mają swoje dzieci i najwyższy czas pomyśleć o nich i o sobie.Lekarz za dyżur całodobowy otrzymuje 1000zł nauczyciel za wycieczkę kilkudniową 0 i traci godziny nadliczbowe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ala(2019-09-24 21:01) Zgłoś naruszenie 19623

    Trzeba być chorym żeby pracować w szkole i skazywać się na wegetację.

    Odpowiedz
  • Rodzic(2019-09-24 21:40) Zgłoś naruszenie 209111

    My rodzice szczególnie tych młodszych i całkiem małych dzieci też zrobimy strajk włoski.przyprwadzimy dzieci o 7 rano na świetlicę i dobierzemy o 17 a w przerwie świątecznej i na ferie też na dyżur przeprowadzimy. I tak sobie postrajkujemy....

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • Nauczyciel(2019-09-24 22:26) Zgłoś naruszenie 4836

    Drogi rodzicu! Nic nowego nie wymysliles przecież tak się dzieje. Przerwy świąteczne, ferie i wakacje w przedszkolach najwięcej dzieci rodziców niepracujacych. Więc czym straszysz,?

    Odpowiedz
  • Sorko(2019-09-24 23:11) Zgłoś naruszenie 21441

    Kochani. Moja tesciowa uczy W.F. Pracuje trzy godziny dziennie, ale takie szkolne, po 45 minut. To jej cały etat. Wakacje, ferie, przerwy świąteczne, teraz ma rok urlopu płatnego, biegajac z dziecmi na boisku zdrowie straciła. Wyrazy współczucia. Do tego dodatki funkcyjny, wiejski, za wychowawstwo, motywacyjny, za trudne warunki pracy, stażowy. Cztery tysia na reke. To mi trzeba współczuć. Skubana taka Fryga, że pewnie mnie przeżyje. Ale po pracy chociaż na korkach z angola bieda dorobi. Kroi po 80 zł za godzine, też taką szkolną 45min. I jak tu w jej ciężkim losie nie współczuć. Biedna ona jak inni jej koleżanki i koledzy.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Bozena(2019-09-25 06:13) Zgłoś naruszenie 21113

    Najpierw trzeba by wychować rodziców, niestety.Znam wiele przypadków, że matka nie pracuje a bierze 500 plus na dzieci,które wywodzi na cały dzień do żłobka i przedszkola. Rozumiecie coś z tego? Co.robi w ciągu dnia? Siedzi u kosmetyvzki , fryzjerki i na plotach z podobnymi sobie przyjaciółkami. Ale.nauczycieli z tego co wiem nienawidzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz