Inflacja uderzy na początku przyszłego roku. Szykujmy się na rosnące ceny żywności

27 października 2019, 08:00
Źródło:MarketNews24
Inflacja uderzy na początku przyszłego roku. Szykujmy się na rosnące ceny żywności

Inflacja uderzy na początku przyszłego roku. Szykujmy się na rosnące ceny żywnościźródło: ShutterStock

Ceny będą rosnąć, zwłaszcza żywności. Na początku 2020 r. inflacja zwiększy się do 3,4-3,5 proc.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (78)

  • Rrr(2019-10-27 10:06) Zgłoś naruszenie 19443

    Fajnie w tej Polsce za Pisu. Kiedyś mieliśmy niskie ceny i niskie pensje. Dziś równamy do zachodu. Cenami oczywiście.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • adasd(2019-10-27 10:19) Zgłoś naruszenie 29116

    Co do ****** po co ten tytuł INFLACJA UDERZY? Przecież 3,4 3,5 to bardzo zdrowy wynik który jest zgodny z gospodarkami wysoko rozwiniętymi. Inflacja krocząca zaczyna się dopiero od 5%, więc nie wiem o co **************

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • miki(2019-10-27 10:50) Zgłoś naruszenie 12721

    rok temu kupowałem ziemniaki w hurcie do gastronomii po 70 gr, teraz dostałem cenę 2 zł z zapowiedzią że to na chwilę bo będzie 2,2 zł ...., to tylko jeden przykład, do tego dodajcie wzrost minim wynagrodzenia o ponad 400 zł (a zakłady przetwórcze żywności głównie zatrudniają pracowników niskobudżetowych) więc inflacja 4-5 % to marzenie, będzie znacznie więcej

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Lisaj(2019-10-27 11:26) Zgłoś naruszenie 13226

    Inflacja już jest!!! Tylko Pinokio to ukrywa!!! Autor widać dawno nie był na zakupach

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Najeranek(2019-10-27 13:13) Zgłoś naruszenie 4529

    Jak mawiał pradziadek, najlepiej było za Franciszka Józefa, to były dobre czasy, to se ne wrati!

    Odpowiedz
  • Wyborcy Polskezbawa, bo białe jest czarne,.....(2019-10-27 14:02) Zgłoś naruszenie 5843

    Za rosnące ceny my Polacy jesteśmy bardzo wdzięczni Jarosławowi Kaczyńskiemu. I dlatego przyrzekamy głosować na Andrzeja Dudę na Prezydenta - pod warunkiem, że ceny nadal będą rosnąć. Jak będą spadać to niech PiS też spada.

    Odpowiedz
  • Jan(2019-10-27 14:04) Zgłoś naruszenie 1446

    To kto na tym zarabia złodziej churtownik bo nie rolnik

    Odpowiedz
  • Janusz biznesu(2019-10-27 14:05) Zgłoś naruszenie 3067

    Obniżyć wynagrodzenia i inflacja zmaleje. Tusku wróć.

    Odpowiedz
  • Perkit(2019-10-27 14:08) Zgłoś naruszenie 13612

    Ja podnoszę ceny usług jak tylko się da. I radzę to samo robić innym póki jest koniunktura. Pieniędzy ludzie mają w brud. Jeśli w salonie kosmetycznym wolne terminy są na za kilka dni tzn ze wolnej gotówki w gospodarce jest zbyt dużo i należy po nią się schylic.

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-10-27 14:17) Zgłoś naruszenie 3748

    Dla kogo te beznadziejne wrzutki które mają straszyć ? Dla ludzi z niedorozwojem umysłowym;i dla ludzi miłujacych opozycję ?

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-27 14:26) Zgłoś naruszenie 6229

    Przejściowo większy import żywności ze wschodu (UKR i BLR) by zmniejszył inflację w Polsce bo tam jest taniej!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marika(2019-10-27 14:28) Zgłoś naruszenie 9631

    Forsal został opanowany przez trolle PiS. Płaca im 60gr za komentarz.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sid(2019-10-27 14:33) Zgłoś naruszenie 2456

    ceny zachodnie pensje wschodnie,,,,,,i tylko obietnice podniesienia pensji minimalnej w takiej biednej Hiszpania minimalna to 900 euro

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • sid(2019-10-27 14:40) Zgłoś naruszenie 1047

    ceny zachodnie pensje wschodnie,,,,,,i tylko obietnice podniesienia pensji minimalnej w takiej biedne,,,,,,,,,,,,,,,,j Hiszpania minimalna to 900 euro

    Odpowiedz
  • asdf(2019-10-27 14:41) Zgłoś naruszenie 1777

    Poziom wiedzy o ekonomii Polakow jest dramatycznie niski. Tylko taki wniosek mozna wyciagnac z artykułu i komentarzy. Brawo Polaki

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Konfederacja(2019-10-27 15:16) Zgłoś naruszenie 22355

    Głosujcie dalej na socjalistów z PO, PIS, PSL i SLD.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-10-27 15:33) Zgłoś naruszenie 3046

    Szykujmy się też na koniec świata i koniec Platformy, ten dzień tez kiedyś nadejdzie !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kłamstwo Smoleńskie! PAMIĘTAMY!!!(2019-10-27 15:46) Zgłoś naruszenie 15531

    Minister Gliński subtelny! Kaczyński uczciwy, Kaczyńska wierna, Suski inteligentny (inaczej), Banaś moralny, Ziobro prawy i sprawiedliwy, Kuchciński skromny, Morawiecki prawdomówny, Macierewicz normalny, Pawłowicz "profesor, etc! Już w 2015 r. ekonomiści mówili prawdę, ze pieniędzy nie ma na wszystkie pisie obiecanki i dziś widać, że mówili prawdę, bo gdzie są: 1. Kwota wolna od podatku 8 tys.? 2. VAT zmniejszony o 1% 3. Pomoc frankowiczom 4. 100 tys. mieszkań 5. Milion samochodów elektrycznych 6. Dopłaty do hektara jak we Francji 7. zamach i wrak smoleński, powoli pisim wrakiem zaczyna być Polska 8. Poziom inwestycji Pinokio obiecał 25% a jest 18, czyli mniej jak w 2015r 9. Dentysta w każdej szkole 10. Doganianie Zachodu za PO było za światowego kryzysu 2% rocznie a jest w koniunkturze 0,67% 11. Odbudowa przemysłu stoczniowego, skończyła się na stępce, poklejonym taśma lodołamaczu 12. PiS krytykował poprzedni polski rząd za przekazanie połowy OFE do ZUS a dziś sam likwiduje druga polowe OFE przy okazji okradając Polaków z 15% wartości – fakt tego nie było w programie wyborczym W 2015 jak PO oddawała władzę, to Polska była czwartym najbiedniejszym krajem Europy. Dzisiaj po czterech latach "dobrej zmiany" rządów PiS, Polska nadal jest czwartym najbiedniejszym krajem Europy. Natomiast bardzo spadły inwestycje aż o 10%. Dlatego, że pieniądze na inwestycje zostały rozdane jako 500+ itp, jednocześnie prywatne pieniądze na inwestycje nie pojawiły się ze względu na niestabilność prawa. Za to pojawiła się INFLACJA czyli okradanie kieszeni Polaków

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-10-27 16:43) Zgłoś naruszenie 3527

    Po co kochani te nadymanie wasze - to i tak wam nic nie pomoże ! Totalna opozycja zdycha i jest skazana na totalną opozycję bo nie ma kompletnie zaufania społecznego Te komentarze dennne niczego nie zmienią - opozycja jest skazana na wieczne bycie w opozycji. Nawet jak założą nową partię to i tak skończą jak Nowoczesna Unia Wolności czy Unia Demokratyczna, czy palikociarnia - wszyscy kończyli na politycznym aucie ! To samo czeka Platformę i podnoszących mordki komuchów !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tullik(2019-10-27 16:55) Zgłoś naruszenie 1429

    Nic o tym, ze inflacja musi sie zwiekszyc raz w wyniku radykalnie zwiekszonej podazy pieniadza a dwa w rezultacie zmniejszonej podazy dobr, czytaj spowolnienia gospodarczego, ktore juz puka do drzwi. Tylko jedna z tych dwu sytuacji nie zdolala jeszcze wywolac mocnej inflacji, ale dwie naraz spowoduja inflacyjna eksplozje.

    Odpowiedz