Merkel obiecuje motorewolucję w Niemczech. Powstanie milion stacji ładowania aut elektrycznych?

4 listopada 2019, 09:29
Źródło:PAP
Salon Volkswagena w Norymberdze. Klasyczny model Volkswagena Beetle zawieszony na pierwszym planie. Norymberga, Niemcy, 22.07.2009.

Salon Volkswagena w Norymberdze. Klasyczny model Volkswagena Beetle zawieszony na pierwszym planie. Norymberga, Niemcy, 22.07.2009.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: THOMAS LANGER

"Do 2030 roku chcemy mieć w Niemczech milion punktów ładowania pojazdów elektrycznych" - powiedziała w niedzielę kanclerz Angela Merkel. Rozbudowa tej infrastruktury ma przekonać konsumentów w Niemczech do samochodów z napędem elektrycznym.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • no właśnie(2019-11-04 10:30) Zgłoś naruszenie 104

    A jak tam nasze narodowe auta elektryczne panie Mateuszku Kłamczuszku?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eMZik(2019-11-04 10:14) Zgłoś naruszenie 63

    Zbudowac stacje ladowania to prosta sprawa, a co z instalacja elektryczna? Wytrzyma takie obciazenie? Szczerze watpie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-11-04 10:44) Zgłoś naruszenie 44

    I na obiecankach się skończy ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Alf(2019-11-04 11:40) Zgłoś naruszenie 36

    Biedne Niemcy coraz cieniej przędą , coraz gorzej im wszystko wychodzi i to we wszystkich dziedzinach i końca kryzysu nie widać.! Wojna celna USA Chiny wykańcza przy okazji niemiecką gospodarkę !!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • JJJJ(2019-11-04 11:40) Zgłoś naruszenie 03

    Instalacja elektryczna swoją drogą, ale co z tą ilością prądu jak będzie potrzebna do ładowania tych milionów aut?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-04 11:02) Zgłoś naruszenie 03

    A wielki czarny Mercedes pani Merkel CO2 Free??? LoooooooooooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Leszek(2019-11-14 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Do tego czasu zbudują jeszcze naście elektrowni opalanych węglem (bo im wolno w przeciwieństwie do nas), bo skąd wziąć prąd do tyłu stacji ladowczych. Czyli truć będą nadal ale w dobrej wierze. Liczy się tylko elektryczny złom.

    Odpowiedz