Gwałtownie rośnie odsetek dzieci z nadwagą. Również w najbiedniejszych krajach

5 listopada 2019, 06:42
Źródło:Media
Hamburger

Hamburgerźródło: ShutterStock

Epidemia otyłości dotyka coraz większej liczby krajów o średnim lub niskim dochodzie – wynika z globalnego badania przeprowadzonego przez UNICEF. Jest to najbardziej kompleksowy raport na ten temat od dwóch dekad.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • Izabella (2019-11-08 13:39) Zgłoś naruszenie 10

    Odsetek jest coraz większy u syna w klasie jest przynajmniej połowa dzieciaków z nadwagą.. A rodzice dokarmiają ciągle je słodyczami i niezdrowymi przekąskami. Ja tak nie robię, przygotowuje dzieciakom zdrowe lunch boxy i daję do picia niegazowaną cisowiankę do picia.

    Odpowiedz
  • garu(2019-11-06 05:39) Zgłoś naruszenie 35

    to nie wina dzieci czy ludzi tylko to że pozwala się producentom żywności produkować góooowno .......90 % producentów powinno zostać oskarżonych o usiłowanie zabójstwa ...bo jak nazwać inaczej produkcję na masową skalę jogurcików z aspartanem i żelem o smaku truskawkowopodobnym buchaaaa ......zajrzyjcie do najbliższej masarni łeeeeeee ....już nigdy nie tkniecie mięsa no chyba że dziczyzny

    Odpowiedz
  • sceptyk(2019-11-05 18:14) Zgłoś naruszenie 31

    Rzadko bywam w McDonaldzie, wyłącznie napić się kawy, i ze zdumieniem obserwuję te tłumy nastolatków, obżerających się przetłuszczonymi, kopiastymi bułami i innymi niezdrowo kalorycznymi specjałami, nierzadko młode mamusie karmiące tymi smakołykami swoje pulchne pociechy. Efekty widać na ulicach - młodzi ludzie w formacie kwadratu. Zarobią później na nich producenci "cudownych" środków odchudzających.

    Odpowiedz
  • Prawdą jest, że(2019-11-05 16:06) Zgłoś naruszenie 370

    To nie wina fastfoodów. Każdy je jada. Trzeba zwrócić uwagę na to ze problem dotyczy ludzi bardziej biednych jak bogatych a tanie jedzenie w dyskoncie to same kalorie, sztuczne mięso, pieczywo, węglowodany, tłuszcze.... Jak się czyta opis prowadzonych diet typu 5 posiłków dziennie z tak różnorodnych składników to albo nie ma na to pieniedzy albo czasu (siedz na kasie w biedronce all day i powiedz szefowi ze chcesz 4 przerwe na posiłek bo dbasz o pupcie...) na takie frykasy raczej dana grupa ludiz moze sobie pozwolić

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dfg435435(2019-11-05 15:03) Zgłoś naruszenie 41

    4Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// gns.io/pomocy

    Odpowiedz
  • Zenek(2019-11-05 14:33) Zgłoś naruszenie 550

    Czy ktoś się w koncu zainteresuje producentami żywności??? Czym nas karmią, co dodaja że jak nie zgaga, to wzdecia, biegunki, problemy zoladkowe, jelitowe!!! Za komuny tego nie bylo, teraz konkurencja zmusza do produkowania "szkodliwego smiecia". A gdzie jakiś nadzor nad tym wszystkim. "Lapuwa" i poszło na półki sklepowe???

    Odpowiedz
  • bun(2019-11-05 12:39) Zgłoś naruszenie 48

    Ceny biletów lotniczych powinny być wyliczane w oparciu o masę ciała pasażera.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-11-05 11:41) Zgłoś naruszenie 361

    Do jedzenia trafiają składniki , które POdaje się ******* w chlewniach , aby uzyskały tzw. wagę rzeźną w ciągu trzech miesięcy - a nie dwunastu , na przykład ...

    Odpowiedz
  • vcc(2019-11-05 10:49) Zgłoś naruszenie 65

    dostają 500 plus to i więcej jedzą

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zator(2019-11-05 10:17) Zgłoś naruszenie 52

    Wiekszosc ludzi jest totalnie glupia i nie wyhowuje dzieci, ale je hoduje, na najtanszej karmie. Masy powinno sie sterylizowac.

    Odpowiedz
  • bun(2019-11-05 09:27) Zgłoś naruszenie 1531

    Czemu publikujecie na obrazku kanapkę ze znanej sieci burgerów. Wszyscy się uparli jak jeden mąż by piętnować te biedne "fastfódownie". A co innymi knajpami, co ze słodyczami, co z powszechnie nafaszerowaną chemią żywnością z polskich sklepów i sklepików? Dlaczego nie dacie obrazka czekolady z fioletową krową jako przyczyny otyłości? Ja spożywam fast foody przynajmniej raz w tygodniu i nie mam grama tłuszczu - bo się ruszam.

    Odpowiedz
  • Mniam(2019-11-05 08:44) Zgłoś naruszenie 40

    Dobry glifosacik w randapiku

    Odpowiedz