Dow Jones Industrial na zamknięciu nie zmienił się w stosunku do wtorkowego zamknięcia i wyniósł 27.492,56 pkt.

S&P 500 wzrósł 0,07 proc. i wyniósł 3.076,78 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,29 proc., do 8.410,63 pkt.

Amerykańska firma z branży farmaceutycznej CVS Health zanotowała w trzecim kwartale wyższy od oczekiwań analityków skorygowany zysk na akcję. Spółka podwyższyła też swoje prognozy. Notowania CVS Health zwyżkowały 4,5 proc.

Reklama

Niecały procent zniżkował kurs Boeinga. Amerykański koncern zamierza zainwestować w ogólnobranżowy, globalny program szkolenia pilotów. Początkowy wkład firmy ma sięgać miliarda USD. To część szerszego planu odbudowy zaufania - podała w środę agencja Reutera za osobami znającymi szczegóły sprawy.

Amerykański Departament Energii (DoE) odnotował, że zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 7,93 mln baryłek, czyli o 1,8 proc. do 446,78 mln baryłek. Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 2,83 mln baryłek, czyli o 1,3 proc. do 217,23 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 0,6 mln baryłek, czyli o 0,5 proc. do 119,13 mln baryłek - podał DoE.

Agencja Bloomberg podała z kolei, że producenci zrzeszeni w OPEC+ nie planują głębszego cięcia wydobycia ropy. Przedstawiciele krajów zrzeszonych w OPEC+ spotykają się w Wiedniu 5-6 grudnia i - jak podaje agencja powołując się na źródła - planują pozostać przy obecnych poziomach wydobycia surowca.

Otwarta pozostaje sprawa możliwego podpisania "częściowej" umowy handlowej USA i Chiny. Te ostatnie nalegają, by USA wycofały karne cła na chińskie towary, które miałyby wejść w grudniu, i dodatkowo, aby zniosły taryfy już wprowadzone. Otwartą kwestią pozostaje reakcja prezydenta USA Donalda Trumpa na te naciski.

Jak wynika z informacji agencji Reutera, spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Chin Xi Jinpinga w celu podpisania długo oczekiwanej, tymczasowej umowy handlowej, może zostać odłożone na grudzień. Opóźnienie jest spowodowane trwającymi dyskusjami na temat warunków i miejsca spotkania - podaje agencja, powołując się na anonimowe źródła w administracji prezydenta USA.

Analitycy zwracają też uwagę, że trudności mogą wiązać się z uzgodnieniem lokalizacji w USA, gdzie prezydenci obu mocarstw mogliby ewentualnie podpisać porozumienie handlowe.

Rynki przysłuchiwały się też wystąpieniom bankierów centralnych z FOMC.

Szef Fed z Chicago Charles Evans powiedział podczas wystąpienia w Nowym Jorku, że sygnały spowolnienia wzrostu gospodarczego na świecie popchnęły amerykańską Rezerwę Federalną do luzowania polityki monetarnej i trzech obniżek stóp procentowych.

Evans dodał, że ciężko ocenić, na ile "akomodacyjna jest obecna polityka monetarna Fed" i że prawdopodobnie "nie jest ona odległa od neutralnej". (PAP)