Marvipol miał wstępnie 45,38 mln zł zysku netto w I-III kw. 2019 r.Warszawa, 07.11.2019 (ISBnews) - Marvipol Development miał 119,48 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 45,38 mln zł zysku netto w okresie I-III kw. 2019 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Marvipol podał też, że w tym okresie zysk brutto ze sprzedaży sięgnął 30,86 mln zł, a zysk na działalności operacyjnej 52,16 mln zł.

"Jednocześnie emitent wskazuje, iż wstępny i szacunkowy zysk netto grupy kapitałowej emitenta za III kwartał 2019 r. w podziale na segmenty działalności przedstawia się następująco: zysk netto w wysokości 5 797 tys. zł przypada na segment deweloperski, natomiast zysk netto w wysokości 39 586 tys. zł przypada na segment magazynowy" - czytamy także w komunikacie.

Marvipol wchodzi w skład grupy kapitałowej Marvipol Development, która jest ostatecznie kontrolowana przez osobę fizyczną. Grupa Marvipol, poprzez spółki celowe, prowadzi m.in. działalność deweloperską w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym oraz magazynowym. W ramach segmentu mieszkaniowego Grupa Marvipol realizuje zarówno wieloetapowe inwestycje, jak i mniejsze, kameralne projekty, skupiając działalność przede wszystkim w Warszawie, a od 2017 roku rozwijając także działalność w Gdańsku. W segmencie magazynowym, Grupa Marvipol współpracuje z Grupą Panattoni, wspólnie realizując projekty magazynowe w różnych częściach Polski.

(ISBnews)