Europa jest za mało innowacyjna. Chiny i USA zostawiły ją daleko w tyle

22 listopada 2019, 06:28 | Aktualizacja: 22.11.2019, 07:16
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Badania i rozwój

Badania i rozwójźródło: ShutterStock

W zaawansowanych technologiach Europa od lat ustępuje USA i Chinom. To ma wpływ na dynamikę i konkurencyjność gospodarki oraz na poziom zatrudnienia. Podejmowane są kolejne inicjatywy, tworzone fundusze, ale ciągle brakuje zintegrowanego podejścia.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • Marian(2019-11-22 09:51) Zgłoś naruszenie 252

    W EU innowacyjność polega na wyciągnięciu kasy na dotację (np: strona z kotami za ok 700 000 PLN, portal dla bezdomnych za ok 49 milionów PLN). Po otrzymaniu dotacji cel zostaje osiągnięty, najważniejsze to przekonać urzędników aby dali nieswoje pieniądze. W USA pieniądze wykładają prywatni inwestorzy i inwestują tam gdzie widzą potencjalne zyski i im zależy aby projekt był jak najlepszy, a nie spełniał dziwne wymagania urzędników.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Realista(2019-11-22 07:30) Zgłoś naruszenie 152

    W Europie interesy państw są zbyt rozbieżne i przeszkadza biurokracja, więc chyba nie ma szans na większe zmiany.

    Odpowiedz
  • Robol(2019-11-22 10:55) Zgłoś naruszenie 76

    Chiny to jest kraj, USA to jest kraj, nie ma takiego kraju co się nazywa Europa. A po drugie za kilka pokoleń nie będzie Europejczyków, przynsimnjej nie w zachodniej części kontynentu, będą tylko muzeumanie, Afrykanie i mieszańce.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mateusz Morowiecki(2019-11-22 08:06) Zgłoś naruszenie 50

    Co wiecej, kury przestaja sie niesc.

    Odpowiedz
  • Putinek.(2019-11-22 10:31) Zgłoś naruszenie 22

    Za to Europa ma Rodo oraz inne ograniczenia. Pędzimy jak pociąg ****** bez węgla.

    Odpowiedz
  • Angellinna(2019-11-22 10:50) Zgłoś naruszenie 20

    W USA jeśli zainwestuje się zysk roczny w innowancje nie płaci się CIT.

    Odpowiedz
  • Zlikwidowac dotacje i fundusze(2019-11-22 13:42) Zgłoś naruszenie 25

    Zamiast na fundusze i dotacje dla bylych demoludow z Warszawa na czele, kraje Europy Zachodniej powinny przeznaczac te pieniadze na innowacje i rozwoj swoich wlasnych technologi. Europa Wschodnia a przede wszystkim Polska jest dla Uni jedynie balastem na ktorym Unia traci gigantyczne pieniadze kazdego roku.

    Odpowiedz
  • sukces_goni_sukces(2019-11-22 14:03) Zgłoś naruszenie 12

    Jak to odstajemy? A Polski rozpędzony parowóz innowacji? Potentat w produkcji okien dachowych, mebli drewnianych i jabłek? Pamiętajcie, że za 20 lat wyprzedzamy Niemcy, a na horyzoncie już majaczy USA!

    Odpowiedz
  • Kłamstwo Smoleńskie! PAMIĘTAMY!!!(2019-11-22 16:39) Zgłoś naruszenie 14

    W Europie mamy Pisiów, Orbanów, którzy chca zarzadzac swoimi pańszczyźnianymi jak dawniej, swobodnie i by nikt im sie nie wtracał do ich parafii. W innowacjach jednak wciaz orza sochą, taka maja tradycje

    Odpowiedz