Inflacja w Polsce przyspieszyła do 3 proc. Eurostat podał dane za grudzień

17 stycznia 2020, 11:11 | Aktualizacja: 17.01.2020, 11:21
Źródło:ISBnews
Sklep

Sklepźródło: ShutterStock

Inflacja HICP w Polsce wyniosła 3 proc. r/r w grudniu br. wobec 2,4 proc. r/r inflacji miesiąc wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu miesięcznym wskaźnik wzrósł o 0,6 proc.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • Terminator(2020-01-17 19:24) Zgłoś naruszenie 55

    sid: no to mamy mieć wzrost gospodarczy na poziomie 0.5% no i inflację na poziomie 1.5% tak jak w Niemczech??? W Polsce wzrost gospodarczy to obecnie ok. 4% a inflacja 3.4%!!! Co jest lepsze??? LooooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Piękne kaczatko(2020-01-17 16:40) Zgłoś naruszenie 196

    Haha kiedy zakaz obrotu i przechowywania dewiz?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • misiek(2020-01-17 16:37) Zgłoś naruszenie 87

    Lokomotywy i wagony nie zdrożały. Za to żywność ponad 20%.

    Odpowiedz
  • Terminator(2020-01-17 15:30) Zgłoś naruszenie 1212

    Prosta sprawa!!! Inflacja sama obniży się do ok. 2% na koniec tego roku jak urodzaj tego roku będzie dobry, produkcja krajowa dalej będzie szybko rósła i Złoty się umocni o tylko 5% co nie zaszkodzi naszej konkurencyjności na rynkach zagranicznych!!! LoooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • W (2020-01-17 14:26) Zgłoś naruszenie 1011

    Zawsze w grudniu iiflacja rosla - to jest nowosc tylko dla der Dziennik. Liczy sie tulko wskaznik caloroczny.

    Odpowiedz
  • sid(2020-01-17 12:22) Zgłoś naruszenie 2520

    oprócz inflacji za taka polityka upartyjniając sądy UE zatrzyma dotacje,;;;;;;;;;;potrzeba 1000plus żeby wygrać kolejne wybory a przy takiej inflacji to 2000plus

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz