Wady w uzbrojeniu i ponad 800 błędów oprogramowania. Pentagon wskazuje na usterki myśliwców F-35

30 stycznia 2020, 14:26 | Aktualizacja: 12.02.2020, 09:49
Źródło:Bloomberg
Myśliwiec F-35 w czasie pokazu lotniczego podczas targów lotniczych w Farnborough w Wielkiej Brytanii, 12.07.2016

Myśliwiec F-35 w czasie pokazu lotniczego podczas targów lotniczych w Farnborough w Wielkiej Brytanii, 12.07.2016źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Simon Dawson

Uzbrojenie, przy pomocy którego nie można strzelać prosto, to kolejny z problemów wartego 428 mld dol. programu F-35, który realizuje koncern Lockheed Martin - pisze agencja Bloomberg. Wcześniej wykryto w maszynach ponad 800 wad oprogramowania.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (98)

  • :):)(2020-03-28 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Polska, a wy rosjanie bójcie się na swoich zlomach pordzewiałych hehhe

    Odpowiedz
  • drd(2020-03-27 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Rosjanie to nie chwalą się takimi tematami - a tu proszę sensacja goni sensację .

    Odpowiedz
  • Jag(2020-03-16 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Dlatego rząd bardzo dobrze zrobił kupując F-35, które będą dostarczone za 10 lat gdy te usterki zostaną usunięte.

    Odpowiedz
  • tad(2020-02-24 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Moglibyście wreszcie zdjąć tego fake newsa. Bloombergowi już dawno udowodniono, że jego agencja dezinformacyjna zmanipulowała fakty.

    Odpowiedz
  • analityk(2020-02-23 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    spokojnie.System lusterek na lufy i będziemy strzelac zza węgła.Sprawdzony system rodem z Dzikiego Zachodu.

    Odpowiedz
  • TOYA(2020-02-15 06:17) Zgłoś naruszenie 10

    Jeśli to prawda to mogę se wyobrazić ile błędów mają ruskie migi, aż strach pomyśleć!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2020-02-02 17:20) Zgłoś naruszenie 10

    nie ma to jak "drzwi od stodoły" i MIG-29

    Odpowiedz
  • Piotr(2020-02-01 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ja zamówiłem F70

    Odpowiedz
  • Piotrek(2020-01-31 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    Generalnie lepiej latać na wrotach od stodoły.

    Odpowiedz
  • Dax(2020-01-31 13:42) Zgłoś naruszenie 11

    Kupione - łabędzi pisk Kremlinsów niczego już nie zmieni - ale miło posłuchać :-)

    Odpowiedz
  • Georealista(2020-01-31 13:23) Zgłoś naruszenie 21

    Pytanie zasadnicze, czy kolejna wersja Block 4, którą kupujemy, będzie już dojrzała? Dostawy mają iść najpierw szkoleniowo do USA, dopiero od 2026 do Polski po 4-6 sztuk rocznie. Pytanie, czy Rosja zaczeka? Bo po ostatnich zmianach [dymisja Miedwiediewa, zmiany struktury władzy], widać, że Rosja przygotowuje się do nowego otwarcia i nowej gry, zapewne dużo twardszej.

    Odpowiedz
  • Wojak(2020-01-31 12:38) Zgłoś naruszenie 02

    Trzeba kupić łuki od ruskich.Ale poważnie ruska agentura opłacana przez putina czuwa.

    Odpowiedz
  • xx(2020-01-31 12:23) Zgłoś naruszenie 10

    "Do końca września 490 myśliwców F-35 będzie dostarczonych do klientów i będzie wymagało obszernych modernizacji. Biuro testowe Pentagonu stwierdziło, że maszyny te były wyposażone w sześć różnych wersji oprogramowania. " Aktualizacji software będą się musieli nauczyć od Elona Muska... Gorzej, jak się zdarzy aktualizacja w trakcie lotu bojowego...

    Odpowiedz
  • aaaa(2020-01-31 11:39) Zgłoś naruszenie 11

    Trzeba bylo kupic platowiec z Rosji badz Chin - dokupic awionike oraz silniki firm z UE i mielibysmy extra samolot wielozadaniowy za 1/2 ceny F-35

    Odpowiedz
  • Myslacy(2020-01-31 08:46) Zgłoś naruszenie 02

    Usa Danii Norwegia Japonia W Brytania Włochy Korea Belgia Grecja zainteresowana Turcja zawieszona w programie może kogoś pominolem ale to dopiero pierwsze lata sprzedaży to chyba nailepsza odpowiedź dla autora i wszystkich ANTY

    Odpowiedz
  • Witek(2020-01-31 08:08) Zgłoś naruszenie 11

    Sponsorowane przez KGB.

    Odpowiedz
  • Prawda z butow wychodzi !,sloma(2020-01-31 07:33) Zgłoś naruszenie 12

    Sentymenty w tym przypadku schowac w kieszen.Fakty sa oparte na testach.Samolot F - 35 byl testowany przez pilotow australijskich nie mieli o nim dobrej opini.Zreszta juz dzisiaj sa doskonale widoczne i po co komu ten plastykowy dziwolag !.Rosja jest jaka jest ,ale sama buduje dla swojej armii sprzet , a nie luki z Lucznika.Za co tak kochacie USA ?,moze za Jalte,Poczdam !.Zeby Polska byla Polska musimy miec swoja wladze,armie i przestac kochac naszych sprzymierzencow,I .09.1939 rok powinien wam wystarczyc,ostatecznie nic nam po wojnie nie pomagali.Kochajcie nieprzyjaciol swoich lepiej na tym wyjdziecie,nie tworzcie sobie wrogosci,skoro jestescie bezradni i bezbronnie.

    Odpowiedz
  • Jacek(2020-01-31 03:31) Zgłoś naruszenie 20

    Jak zwykle tak jak pasazerski 737

    Odpowiedz