Macron: UE powinna być jednym z sygnatariuszy nowego układu START

7 lutego 2020, 11:56 | Aktualizacja: 07.02.2020, 14:21
Źródło:PAP
rakiety, głowice atomowe

rakiety, głowice atomoweźródło: ShutterStock

Unia Europejska powinna stać się jednym z sygnatariuszy nowego układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej START - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron w wykładzie wygłoszonym w piątek w Szkole Wojennej w Paryżu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • Mirmił(2020-02-07 18:49) Zgłoś naruszenie 32

    Macron chce, żeby Europa była samodzielna strategicznie? Proszę bardzo - 50 głowic dla Polski dla odstraszania Rosji - i dopiero wtedy wszyscy siadamy do stołu. Inaczej Francja się dogada z Rosją naszym kosztem, a całe to gadanie Macrona o "europejskiej solidarności" to mydlenie oczu i realizacja partykularnego interesu Francji. A obiecanki obrony Polski przez Francję to już mieliśmy w 1939 - palcem nie kiwnęli i teraz też nie kiwną. Jedyne czego chcą, to razem z Berlinem i Kremlem stworzyć supermocarstwo od Lizbony do Władywostoku. W którym reszta państw, jak Polska, nie będzie miała nic do gadania i będzie do eksploatacji. Jak zwykle sojusz silnych kosztem słabszych.

    Odpowiedz
  • sid(2020-02-07 13:57) Zgłoś naruszenie 74

    UK to 6armia świata a Francja to5armia świata obie jedynie maja w UE bron atomowa wiec silą rzeczy Francja stalą się jedyna silą nuklearna w UE po brexicie dodatkowo Francja jako jedyna w UE nawet UE z UK potrafi sama przeprowadzić działania zbrojne bez pomocy USA np operacja Sahel,dodatkowa nie importuje broni z USA bo produkuje ja sama,3 sprzedawca broni na świecie,,,,czy polscy politycy potrafią to wykorzystać czy będą dalej opowiadać historie z39 nie pamietajac18

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze