Piątkowski: Mamy największą epidemię od 700 lat. To nie jest czas na oszczędzanie [WYWIAD]

17 marca 2020, 07:37 | Aktualizacja: 28.03.2020, 17:33
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
 Creative Commons 3.0

Marcin Piątkowskiźródło: Wikimedia Commons

Piątkowski: Czarna godzina nadeszła. Mamy największą globalną epidemię od 700 lat i nie powinniśmy się skupiać na regułach fiskalnych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (74)

  • ja(2020-04-08 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    to nie oszczedzam, tylko prosze o zaplacenie czynszu za 3miesiace.... zostane w domu i bede sie martwic o nocleg pod mostem!!

    Odpowiedz
  • Senior63(2020-04-07 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Co dobre dla władzy, to złe dla narodu. Gdybyśmy mieli EURO moja emerytura w dużym procencie byłaby uratowana. A teraz złotego zje inflacja i zamiast emerytury będę miał zasiłek. Władzy to nie dotyczy, podwyższą sobie pobory i wyjdą na swoje.

    Odpowiedz
  • Ziemia.(2020-04-06 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Od 700 lat? Hahaha. Proszę sobie poczytać trochę historii.

    Odpowiedz
  • Gość (2020-04-04 05:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nic podały się pan do dymisji

    Odpowiedz
  • amper(2020-04-01 01:18) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce w wyniku zanieczyszczeń powietrza umiera rocznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, głównie na choroby układu krążenia i oddechowego. Wierzę, że teraz wszystko pójdzie na konto wirusa Corona.

    Odpowiedz
  • Beata(2020-03-19 23:07) Zgłoś naruszenie 436

    Polacy ...taka tragedia ...ile w was jadu ? Usokojcie sie ,panstwo robi co moze ,zamiast PODZIEKOWAC to wy w ten sposob? ODROBINA POKKRY ...TO KARA BOZA ZA GRZECHY...TA ZARAZA ,A WY NIC NIE ROZUMIECIE ,BO ZABRAKLO WAM ROZUMU.

    Odpowiedz
  • Aleks(2020-03-19 12:44) Zgłoś naruszenie 1174

    Od 700 lat ? W 1918 HISZPANKA zabrała miliony ludzi to była epidemia potężna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ryszard(2020-03-19 11:53) Zgłoś naruszenie 1274

    Redakcjo może jakaś notka kto to jest ten pan. Chyba nie kolejny celebryta.

    Odpowiedz
  • Diagnosta Laboratoryjny(2020-03-19 10:37) Zgłoś naruszenie 4330

    "...i na wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek..." Poinformuj bolcu ile oni dzisiaj zarabiają. Masz odwagę? Sprzątaczka w szpitalu ma dzisiaj 2600zł a Diagnosta Laboratoryjny (wyższy personel medyczny, magister) ma 3000 zł. Pielęgniarki dostają samych podwyżek tysiącami (np. 1600 zł - mało?). Uświadom społeczeństwo na kogo idą ich podatki. A może nie tylko lekarzom (znowu) i pielęgniarkom (znowu) tylko całemu wyższemu personelowi medycznemu, co? Jak idziesz do lekarza z chrypką to co ci lekarz pomoże? Najpierw zleca wymaz z gardła, żeby Diagnosta Laboratoryjny zidentyfikował drobnoustrój, potem zbadał jego wrażliwość na antybiotyki a na końcu Diagnosta Laboratoryjnych swoim okiem, wiedzą i wykształceniem ocenia jaki antybiotyk może lekarz zapisać pacjentowi i wypisuje kilka antybiotyków do wyboru, po łacinie na wyniku badania. Lekarz sobie wybiera, który jest najlepszy albo mu się poprosi opłaca.

    Odpowiedz
  • Pałkownik(2020-03-19 09:21) Zgłoś naruszenie 10315

    Od 700 lat nie umarło w skali świata więcej niż 200 tys od epidemii? Oj pala z historii sie nalezy

    Odpowiedz
  • Pałkownik(2020-03-19 09:19) Zgłoś naruszenie 1027

    Od 700 lat nie umarło w skali świata więcej niż 200 tys od epidemii? Oj pała z historii sie nalezy

    Odpowiedz
  • Super rewelka(2020-03-19 09:17) Zgłoś naruszenie 23610

    Kolejny mundry, który jakoś zapomniał o danych OECD, że w polskiej służbie zdrowia jest marnotrawione ok 40% środków, czyli dosypywać zadluzajac kraj u banksterów, do kieszeni kasty medyczno-urzedniczej?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2020-03-19 09:16) Zgłoś naruszenie 413

    A ja myślę ,że to jest wniosek racjonlizatorski jakiś ludzi którzy patrzą i myślą jak tu zrobić

    Odpowiedz
  • Kto to(2020-03-19 08:24) Zgłoś naruszenie 1248

    Mam pytanie, dlaczego zamozne grupy np Sędziowie, prokuratorzy, wojskowi, policja nie placi składek do ZUS ?.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Toza(2020-03-19 06:54) Zgłoś naruszenie 19016

    Nastepny nawiedzony ekspert

    Odpowiedz
  • Kierowca(2020-03-19 05:57) Zgłoś naruszenie 19918

    Przecież oni czyli PIS nie oszczędza nigdy. Ostatnio przekazali TVP sporo sumę pieniędzy a wiedzieli że do Polski zbliża się kornwirus. Mogli to przekazać na walkę z nim. A TVP i tak ma za dużo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rob(2020-03-19 01:44) Zgłoś naruszenie 320

    Racja ,nie było jeszcze tak strasznej choroby która się tak łatwo rozprzestrzenia i zabija ludzi w kilka dni

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mkloga(2020-03-18 21:53) Zgłoś naruszenie 11512

    a gruźlica, która w Polsce zabija codziennie przez cały rok 33 osoby czyli łącznie kilkanaście tysięcy chorych? A zwykła grypa 650 000 zabitych rocznie na całym świecie? to nie epidemie? a rak? rocznie w Polsce znika jedno miasto.

    Odpowiedz
  • Danila(2020-03-18 21:53) Zgłoś naruszenie 9463

    Ciekawe kto odpowiada za stworzenie tego wirusa.i kto najbardziej skorzysta na cierpieniu ludzkim Ohydne jest to pieniądz przesłonił bogaczom światło i dobro A gdzież ta elita brukselka? Pewnie pouciekali jak szczury z tonącego okrętu

    Odpowiedz
  • Racjonalny(2020-03-18 21:37) Zgłoś naruszenie 13119

    W 2009 mówili o grypę kazali się szczepić. Leczyli w szpitalach a zawsze ludzie na coś umierają. Dziennie w Polsce wogole umiera 1500 osób w ubiegłym 400 tys. Na rok. A higiena rąk to zawsze powinna taka być jak i rękawiczki w sklepach na banknotach są zawsza jakieś bakterie dezynfekcja w domu też jest wskazana np octem co tydzień klamki blaty itp zakażenie od kaszlącego odległość 1 m a mycie rąk też a jest tak że ludziezestrachu śmieci nie wynoszą i z psami ie wychodzą a więc o o chodzi?

    Odpowiedz