Nie nastąpił przełom w sporze o ceny skupu jabłek przemysłowych, choć porozumienie było blisko. Na razie ceny w skupach nadal wynoszą ok. 0,15 zł/kg.

Ceny innych owoców w zasadzie się nie zmieniły. Cena jabłek deserowych letnich pozostawała na poziomie 0,70 - 0,80 zł/kg.

Aronię skupowano, tak jak w końcówce sierpnia po 0,70 - 0,80 zł/kg, maliny po 3,50 - 4,50 zł/kg w zależności od regionu.

Z racji bardzo dużej podaży utrzymują się niskie ceny śliwek. W zależności od odmiany i jakości, ceny te wahają się od 0,50 do 1,2 zł/kg.

Reklama

W minionym tygodniu większość cen warzyw zachowywała się podobnie jak owoce. Jednak rosnąca podaż powoduje powolny spadek cen.

Nieznacznie droższa, ze względu na niską podaż, jest papryka.W wymiarze tydzień do tygodnia spadły średnie ceny kalafiorów i kapusty pekińskiej. Kalafior kończył ubiegły tydzień średnią ceną 1,30 zł/szt., a kapusta pekińska 1,10 zł/kg.Utrzymały się wyższe ceny brokułów.

Na koniec minionego tygodnia cena tego coraz bardziej popularnego warzywa wynosiła średnio 1,80 zł/szt.Kolejny tydzień rosły ceny papryki, której jest na rynku wyraźnie mniej. Papryka czerwona i żółta kończyły tydzień średnią ceną 3,40 zł/kg, a zielona 2,30 zł/kg. Ta tendencja wzrostowa prawdopodobnie się utrzyma.

Pomidory również drożały w pierwszych dniach września, jednak koniec tygodnia przyniósł spadek cen.Analizy zawierają notowania owoców i warzyw z pięciu największych rynków hurtowych w Polsce.

POL/PAP