Jeśli bariera ta zostanie pokonana, kolejnym celem dla notowań EUR/USD stanie się poziom 1,4450. Za dalszą zwyżką eurodolara przemawia wzrastająca wartość złota. Cena kruszcu pokonała psychologiczną barierę 1000 USD za uncję, co daje silny sygnał do kontynuacji dynamicznego wzrostu.

Z danych jakie dzisiaj poznamy, umiarkowany wpływ na notowania EUR/USD może mieć publikowana o godz. 12.00 z Niemiec lipcowa dynamiki produkcji przemysłowej. Dzisiaj wskaźnik ten przedstawi również Wielka Brytania (o godz. 10.30). Notowania funta w ostatnim czasie bardzo często silnie reagowały na doniesienia z brytyjskiej gospodarki. Tak też może być również i tym razem.

Kurs GBP/USD odnotował wczoraj zniżkę do poziomu 1,6325. Dzisiaj zdążył już jednak odrobić dużą część tego spadku i powrócił w okolice 1,6400. W najbliższym czasie kluczowymi poziomami dla notowań tej pary walutowej będą: z dołu 1,6300, natomiast z góry 1,6440. Pokonanie jednego z nich może dać impuls do większego ruchu (obecnie jako bardziej prawdopodobne należy uznać wybicie górą).

Reklama

Informacja o wysokości przyszłorocznego deficytu budżetowego naszego kraju nie dała impulsu do osłabienia złotego. Na deprecjację polskiej waluty nie pozwoliły dobre nastroje panujące wczoraj na światowych rynkach.

Notowania EUR/PLN stabilizowały się w poniedziałek w pobliżu poziomu 4,1000. Dzisiaj znajdują się one nieco poniżej tej wartości. Na skutek silnego wzrostu kursu EUR/USD obserwowaliśmy dzisiaj zniżkę wartości dolara względem złotego. Kurs USD/PLN odnotował spadek do poziomu 2,8400. Jeśli zwyżka eurodolara będzie kontynuowana, kurs tej pary walutowej może zmierzać w kierunku ostatnich minimów (2,8300), które powinny stanowić istotne wsparcie.