Spadki w Europie na zakończenie tygodnia

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
16 października 2009, 18:44
Główne europejskie giełdy straciły na wartości na zakończenie piątkowej sesji. Głównym powodem były złe dane z USA.

Na giełdach w Europie nastąpił odwrót od najwyższych poziomów od 12 miesięcy. Stało się to za sprawą gorszych niż oczekiwano wyników finansowych General Electric oraz Bank of America. Także spadek wskaźników konsumenckich w Stanach przyczynił się do strat europejskich indeksów.

Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu spadł o 1,45 proc., do 3.827,60 pkt., a niemiecki indeks DAX o 1,50 proc., do 5.743,39 pkt.

Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu spadł o 0,63 proc., do 5.190,24 pkt., podobnie jak węgierski indeks BUX, który na zamknięciu spadł o 0,62 proc. do 21.137,98 pkt.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: giełda
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj